آب قابل تزریق به زودی در موسسه رازی تولید می شود

آب قابل تزریق به زودی در موسسه رازی تولید می شود


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی موسسه رازی، دکتر مجید تبیانیان گفت: این محصول در فرمولاسیون نهایی سرم های درمانی و سایر فرآورده های قابل تزریق به بدن انسان کاربرد دارد.
وی، با بیان اینکه به زودی آب قابل تزریق (WFI) در موسسه رازی تولید می شود، افزود: این نوع آب سترون و استریل بوده و فاقد هر نوع ماده میکروبی و ذرات ناخواسته است و قابلیت تزریق به بدن انسان بدون ایجاد کوچکترین اختلال را دارد.
وی افزود: آب قابل تزریق کاربردهای متنوعی در دارو سازی، حل کردن داروهای خشک، حلال واکسن های لیوفیلیزه مانند سرخک، سرخجه و اوریون (MMR) و موارد متعدد دیگر دارد و در پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است.
تبیانیان با اشاره به اینکه از آب قابل تزریق در بخش های مختلف موسسه رازی می توان استفاده کرد، یادآور شد: کاربرد مهم این محصول برای تولید سرم های درمانی و واکسن های سرخک و سرخجه است که فرآورده های تزریقی انسانی محسوب می شوند و آب مصرفی باید کاملا خالص باشد.
به گفته وی، این محصول در بخش های تحقیقاتی موسسه برای کشت سلول نیز کاربرد دارد؛ ضمن اینکه با توجه به ظرفیت بالای تولید آب قابل تزریق در موسسه رازی، به مراکز علمی و شرکت های داروسازی نیز قابل عرضه است.
رئیس بخش تصفیه سرم های درمانی موسسه رازی، با اشاره به اینکه آب یک حلال بیولوژیک است و برای تولید محصولات بیولوژیک و دارویی از 2 نوع آب استفاده می شود، گفت: آب خالص (PW) برای شست و شو یا تولید محصولاتی که استریل بودن آب از اهمیت کمتری برخوردار است، به کار می رود اما در فرمولاسیون نهایی فرآورده های قابل تزریق حتما از آب WFIاستفاده می شود.
وی تاکید کرد: آب قابل تزریق به علت خالی بودن از هر نوع عوامل میکروبی و ناخالصی، بالاترین سطح خلوص را دارد و با راه اندازی خط تولید این محصول در موسسه رازی، قادر به تامین نیاز موسسه خواهیم بود.
موسسه تحقیقات واکسن وسرم سازی رازی با بیش از 90 سال قدمت در منطقه حصارک کرج فعالیت می کند.
6156/ 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *