آتش سوزی در جنگل بیدستان باغملک مهار شد

آتش سوزی در جنگل بیدستان باغملک مهار شدمحمد نجاتی پور فرماندار باغملک یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن اعلام زمان دقیق بروز آتش سوزی در جنگل‌های روستای بیدستان تصریح کرد: از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه در جنگ‌های روستای بیدستان شهر قلعه تل در بخش مرکزی باغملک آتش سوزی رخ داد که با حضور به موقع دستگاه‌های اجرایی، کارمندان اداره منابع طبیعی و سمن‌ها و نیروهای مردمی این آتش در ساعت ۱۹:۱۵ دقیقه به طور کامل مهار شد.

وی در پایان با بیان ابعاد خسارت این آتش سوزی توضیح داد: طبق برآوردهای اولیه بیش از پنج هکتار از مراتع جنگل بیدستان در آتش سوخت و میزان دقیق آن توسط نیروهای اداره محیط زیست با جی پی اس در دست اندازه گیری است و همچنین در این آتش سوزی به ۳۰ اصل درخت کهنسال بلوط از ناحیه کنده و ریشه آسیب جدی وارد شد.

سید آرش حیاتی معاون فرماندار و دبیر ستاد مدیریت بحران شهرستان باغملک که در این حادثه حضور داشت ضمن تأیید استفاده از آتش کوب در مناطق کوهستانی گفت: بیشترین وسیله‌ای که در مقابل با آتش سوزی مناطق جنگلی کارایی دارد آتش کوب است و تمهیداتی صورت گرفته تا از طریق بخشداری‌ها بودجه‌ای به برخی دهیاری‌های مجاور مناطق کوهستانی اختصاص یابد تا با خرید آتش کوب های دستی بتوان واکنش سریع‌تر و بهتری در مواجهه با آتش سوزی‌های احتمالی داشت.

حیاتی در خصوص علت این آتش سوزی توضیح داد: منشأ آتش سوزی امروز جنگ‌های روستای بیدستان مشخص نیست و عوامل انسانی یا طبیعی هر کدام می‌تواند علت بروز آن باشد.

روز گذشته نیز بخش‌هایی از تپه قلعه باستانی شهر قلعه تل، آتش گرفت که با حضور به هنگام نیروهای آتش نشان، این آتش سوزی مهار شد و مانع از رسیدن آسیب به بخش‌های تاریخی ساختمان قلعه شدند.

علیرضا ره انجام شهردار قلعه تل به خبرنگار ایرنا گفت: آتش سوزی تپه قلعه باستانی قلعه تل با منشأ انسانی و با دو حلقه لاستیک ایجاد شد و در آن به سیستم روشنایی و نورپردازی ضلع غربی آسیب رسید و کابل‌ها و تعدادی از چراغ‌های قلعه در آتش سوخت که این خسارت‌ها بیش از ۷۰ میلیون ریال ارزیابی شد.

۶۰۶۸

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *