آزمون دستیاری تخصصی برگزار شد

آزمون دستیاری تخصصی برگزار شد


به گزارش ایرنا از اعلام روز پنجشنبه وزارت بهداشت و درمان و آموزش کشور، باقر لاریجانی در حاشیه بازدید از چهل و پنجمین دوره آزمون دستیاری تخصصی ضمن اشاره به تلاش های صورت گرفته در برگزاری سلامت و ایمن این آزمون تصریح کرد: 14 هزار و 396 نفر در این آزمون ثبت نام کردند که 6 هزار و 693 نفر مرد و هفت هزار و 703 نفر زن بودند.
وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار کمپین های طرح سوال منطقه ای با مشارکت اساتید دانشگاه های علوم پزشکی کشور تشکیل شد، خاطرنشان کرد: یکی از محورهای تحول در نظام ارزیابی و آزمون، تشکیل بانک سوال برای آزمون های علوم پزشکی بود که با همت همکاران در سراسر کشور محقق شد.
وی افزود: برای طراحی سوالات این دوره از آزمون دستیاری چهار کمپین طراحی سوال در مناطق آزمایشی کشور تشکیل شد و اساتید برجسته و آشنا به استانداردهای طراحی سوال از دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این کمپین ها مشارکت داشتند.
لاریجانی با اشاره به تشکیل بانک سوالات آزمون دستیاری تاکید کرد: طراحی سوالات با استفاده از منابع علمی معتبر و استانداردهای بین المللی مورد قبول صورت گرفته است و تشکیل بانک سوال و مشارکت اساتید از دانشگاه های مختلف کشور نکته ای است که به امنیت آزمون کمک می کند.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی اظهار کرد: ویرایش و انتخاب سوالات نهایی از بین سوالات بانک توسط سه تیم متشکل از اعضای هیات های ممتحنه بود که سه بسته سوال 200 تایی تهیه و سوالات نهایی از بین این سه بسته انتخاب شد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آزمون در 20 دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود و پذیرفته شدگان در این آزمون از ابتدای شهریور 97 در مراکز آموزشی و درمانی تعیین شده مشغول به کار خواهند شد.
لاریجانی خاطرنشان کرد: تمامی تیم وزارت بهداشت و حوزه های زیرمجموعه آن تدابیر مختلفی را برای برگزاری هر چه بهتر این آزمون به کار بردند و در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی از اساتید متعددی در سطوح مختلف برای دقت در طراحی سوال ها استفاده شد؛ ضمن اینکه مرکز سنجش هم دقت های زیادی برای امنیت آزمون اعمال کرده است.
وی افزود: تعداد ظرفیت پذیرش ها محدود است و فقط عده ای از داوطلبان در آزمون قبول خواهند شد.
فراهنگ ** 7561 ** 1776

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *