آمار بیماران بیمارستان غرضی ملایر 13 درصد افزایش یافت

آمار بیماران بیمارستان غرضی ملایر 13 درصد افزایش یافت


محمدرضا توکلی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: از این تعداد 9 هزار بیمار از خدمات جراحی این بیمارستان برخوردار شدند که در این زمینه نیز رشد داشته ایم.
وی افزود: 88 درصد از بستری شدگان، بیماران زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی و 12 درصد از سایر بیمه‌ها بودند که از خدمات بیمارستان دکتر غرضی بهره مند شدند.
توکلی بیان کرد: ضریب اشغال تخت‌های بیمارستان دکتر غرضی ملایر 75 درصد بود که با توجه به مولفه های ضریب اشغال تخت از سوی سازمان تامین اجتماعی، سال گذشته بیمارستان غرضی موفق عمل کرد.
وی اضافه کرد: در بخش بستری 50 هزار نسخه داروی رایگان به بیماران این بیمارستان پرداخت شد که از نظر ارایه داروی رایگان به بیماران سرپایی 23 درصد و در بخش بستری پنج درصد نسبت به سال ماقبل آن رشد داشتیم.
وی ادامه داد: سال گذشته یک هزار و 612 مورد زایمان در بیمارستان غرضی ملایر انجام شد که از این تعداد 905 زایمان طبیعی و 707 زایمان به صورت سزارین بوده است.
توکلی بیان کرد: زایمان‌های طبیعی در ملایر طی سال گذشته 38 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت و انجام سزارین نیز یک درصد نسبت به سال 95 کنترل شد.
وی همچنین به خدمات سرپایی انجام شده در بیمارستان غرضی ملایر اشاره کرد و گفت: سال گذشته 277 هزار و 436 مورد مراجعه به پزشکان عمومی داشتیم که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 31 درصد رشد نشان می دهد.
رئیس بیمارستان دکتر غرضی ملایر تعداد مراجعان به پزشکان متخصص را نیز 81 هزار و 200 مورد عنوان کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد رشد داشته است.
توکلی با بیان اینکه بزودی دکتر دندانپزشک برای بیمارستان جذب می شود، اظهار کرد: در حال حاضر واحد دندانپزشکی این بیمارستان 6 روز هفته فعال است که سال گذشته به 10 هزار بیمار خدمات ارایه کرد.
وی ارایه خدمات به هفت هزار مورد در واحد سونوگرافی را از دیگر اقدامات بیمارستان غرضی طی سال گذشته عنوان و بیان کرد: از این تعداد سه هزار تن به صورت سرپایی و سه هزار تن نیز بیماران بستری بودند که شاهد رشد 35 درصدی در این زمینه هستیم.
توکلی همچنین به ارایه خدمات در بخش رادیولوژی به 30 هزار مورد طی سال گذشته و رشد 10 درصدی در این زمینه اشاره کرد و افزود: علاوه بر این در واحد آزمایشگاه این بیمارستان سال گذشته به یکصد هزار بیمار خدمات ارایه شد.
وی گفت: از این تعداد 42 هزار مراجعه کننده در بخش سرپایی و 52 هزار تن نیز در بخش بستری از خدمات واحد آزمایشگاهی استفاده کردند که نسبت به سال قبل 20 درصد رشد دارد.
وی یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی در مراکز درمانی را ارایه داروی رایگان عنوان و اظهار کرد: در این راستا سال گذشته 230 هزار بیمار سرپایی از داروخانه بیمارستان غرضی ملایر داروی رایگان دریافت کردند.
توکلی یادآور شد: به طور متوسط ماهانه سه میلیارد ریال دارو در اختیار بیماران سرپایی این بیمارستان قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا، بیمارستان تامین اجتماعی دکتر غرضی ملایر دارای 141 تخت فعال است.
7528/2090

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *