آگاهی بخشی در جشنواره علم برای همه با موضوع سلامت مواد غذایی

آگاهی بخشی در جشنواره علم برای همه با موضوع سلامت مواد غذایی


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، موزه ملی علوم و فناوری از امروز تا 25 آبان و همزمان با هفته جهانی علم در خدمت صلح و توسعه، میزبان چهارمین جشنواره ملی علم برای همه با موضوع سلامت مواد غذایی و عنوان سفره سلامتی خانواده من است.
این جشنواره با هدف افزایش سواد علمی و فناورانه درباه سلامتی و تغذیه در چهار محور به سلامتی اهمیت بدهیم، استانداردها و نشانگرها را بشناسیم، از منابع و رسانه ها درست استفاده کنیم و هر چیزی را نخوریم برپاست و کارشناسان موزه هر روز از ساعت 8 صبح تا 8 شب در محل موزه ملی علوم و فناوری در خیابان سی تیر برای اطلاع رسانی و تعامل با مردم با محوریت جشنواره یادشده، میزبان علاقمندان هستند.
روز جهانی علم برای صلح و توسعه با هدف ایجاد ارتباط بیشتر میان علم و اقشار مختلف جامعه از سال 1391 و با پیگیری انجمن ترویج علم ایران، در مناسبت‌های تقویم رسمی کشور ثبت شد.
این روز فرصتی برای موسسات علمی، اجتماعات مدنی و دانشمندان فراهم می کند تا در مورد صلح و توسعه که از اساسی ترین مفاهیم اجتماعی است، به بحث و تبادل نظر بپردازند.

* ترویج علم در صدر اهداف موزه
معاون پژوهش و فناوری موزه ملی علوم و فناوری نیز در این مراسم توضیحی از فعالیت های موزه ارائه کرد و گفت: جشنواره علم برای همه یکی از برنامه های مهم سالانه ماست که هر سال با یک موضوع مشخص برگزار می شود.
وی با اشاره به موضوع سال گذشته جشنواره یعنی همزیستی با زلزله ادامه داد: امسال این جشنواره با موضوع استانداردهای سلامت غذایی و شناخت نشانگرهای مواد غذایی برگزار می شود.
سیامک خادمی ادامه داد: موزه غیر از سایت اصلی در خیابان سی تیر یک شعبه هم در پارک رازی دارد، گالری سیاری داریم که در مکان های مختلف در سطح شهر تهران یا دیگر شهرها و استان ها تاکنون مستقر شده و مفاهیم علمی را به نمایش گذاشته است؛ ضمن اینکه به دنبال تاسیس شعبه های جدیدتر در تهران هستیم.
وی کنفرانس های علمی ‘سار’ را در آخرین جمعه هر ماه و نشست های تخصصی در حوزه موزه و موزه داری را از دیگر برنامه های موزه ملی علوم و فناوری برشمرد و گفت: چند عنوان کتاب در زمینه ترویج علم به زودی از سوی موزه چاپ و منتشر می شود؛ همچنین با استفاده از فناوری اطلاعات گالری های موجود در موزه ملی علوم و فناوری را به سمع و نظر مخاطبان برسانیم.
ادامه دارد…
علمی9157

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *