اتلتیکو چهارمین خرید گرانقیمت تاریخ فوتبال را به نام خود ثبت کرد

اتلتیکو چهارمین خرید گرانقیمت تاریخ فوتبال را به نام خود ثبت کردفلیکس با وجود اینکه تنها ۱۹ سال دارد اما یکی از پر خریدارترین بازیکن اروپا در پنجره نقل و انتقالات تابستانی محسوب می شد و این در حالی است که اتلتیکو موفق شد با شکست دادن منچسترسیتی متمول، ستاره جوان پرتغالی را به واندا متروپولیتانو بکشاند.

فلیکس نماد پروژه جدید اتلتیکو پس از گذر از عصر آنتوان گریژمان محسوب می شود؛ این در حالی است که برچسب قیمتی ۱۲۷.۲ میلیون یورویی فلیکس که ۱۲۰ میلیون یورو مبلغ فسخ قرارداد، ۶ میلیون یورو قسط اولیه و ۱.۲ میلیون یوور حق رشد باشگاه پورتو (به عنوان باشگاهی که او در آن پرورش یافته) را در بر می گیرد بدین معنا است که فلکیس جوان نه تنها به گرانقیمت ترین خرید تاریخ سفید و قرمزپوشان مادرید بدل شده بلکه هموطن کریستیانو رونالدو پس از نیمار، کیلین امباپه و فیلیپه کوتینیو، چهارمین خرید گرانقیمت تاریخ فوتبال به شمار می رود.

روزنامه مارکا ۱۷ ماه مه سال جاری میلادی در گزارشی فلیکس را بازیکنی معرفی کرد که اتلتیکو قصد دارد زیربنای تیم جدید خود را بر پایه او استوار کند و حالا پس از یک ماه و نیم این گزارش به واقعیت بدل شده است.

از نگاه فلیکس، پا گذاشتن جای پای گریژمان انگیزه مضاعفی است و در سوی دیگر، از نگاه اتلتیکو، فلیکس با وجود اینکه تنها یک فصل کامل برای تیم بزرگسالان بنفیکا بازی کرده، خرید کهکشانی آنهاست.

فلیکس فصل گذشته در مجموع ۲۶ بازی ۱۵ گل و ۷ پاس گل به نام خود ثبت کرد و علاوه بر این، او در ۵ بازی که در لیگ اروپا انجام داد سه گل به ثمر رساند.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *