اتهام زدایی از لبنیات پرچرب

اتهام زدایی از لبنیات پرچرب


به گزارش گروه علمی ایرنا از پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران، در حالی که مطالعات متعددی در مورد مصرف لبنیات، لبنیات پرچرب را منبع چربی های اشباع شده دانسته که باعث بروز و یا افزایش چربی خون و بیماری های قلبی عروقی می شوند؛ بزرگترین مطالعه آینده نگر مبتنی بر جمعیت چند ملیتی جهان، مهر پایان بر این فرضیه زده است.
بنابراین مطالعه مهم جهانی که با همکاری موسسه ملی سلامت آمریکا، موسسه تحقیقات سلامت کانادا و دانشگاه مک مستر انجام و در مجله معتبر بین المللی لنست منتشر شده است، 136 هزار و 384 نفر از افراد 18 تا 70 سال در 21 کشور جهان ( آرژانتین، بنگلادش، برزیل ، کانادا ، شیلی، چین، کلمبیا، هند، ایران، مالزی، فلسطین، پاکستان، فیلیپین، لهستان، آفریقای جنوبی، عربستان، سوئد، تانزانیا، ترکیه، امارات، زیمبابوه ) طی سال های 2003 تا 2018 تحت پوشش تحقیقاتی قرار گرفتند تا ارتباط مصرف فرآورده های لبنی با مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی و سکته های قلبی و مغزی در آنان بررسی شود.
مطالعه حاضر،21 کشور مورد بررسی را به لحاظ الگوی مصرف لبنیات در 7 منطقه جغرافیایی (چین، جنوب آسیا، اروپا و آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، خاورمیانه، جنوب شرق آسیا، آفریقا) توزیع کرده است. همچنین شرکت کنندگان این مطالعه، بر اساس میزان مصرف لبنیات، در چند گروه صفر وعده، یک وعده، دو وعده و بیش از دو وعده در روز تقسیم و مقدار هر محصول لبنی مورد مصرف را با یک لیوان شیر، یک فنجان ماست، 15 گرم پنیر، یک قاشق چای خوری کره (5 گرم) اندازه گیری کرده است.
با شواهد و مدارک کافی به دست آمده از این مطالعه، تمامی مطالعات حاکم بر دستورالعمل غذایی مصرف نکردن یا مصرف حداقلی لبنیات پرچرب، متهم به تمرکز بر عوارض احتمالی یک ماده غذایی (اسیدهای چرب اشباع شده) و تاثیر آن بر روی یک نشانگر زیستی (چربی خون/ LDL ) شده اند.
در مطالعه کوهورت آینده نگر چند ملیتی بزرگ جهان، آمده است که محصولات لبنی یک گروه غذایی متنوع هستند و تاثیر آن ها بر سلامتی نمی تواند در اثرات احتمالی اسیدهای چرب اشباع شده خلاصه شود. حتی اسیدهای چرب اشباع شده نیز شامل محصولات متنوع هستند و اثرات آن بسته به محتوای یک اسید پرچرب متفاوت است.
یافته های این مطالعه آینده نگر، نشان می دهد که نه تنها مصرف لبنیات پرچرب هیچ ارتباطی با بروز بیماری های قلبی و عروقی و مرگهای ناشی از آن نداشته، بلکه حتی ارتباط معکوس مصرف بالای لبنیات با بیماری های قلبی و عروقی و مرگ و میرناشی از آن را اثبات کرده است.
همچنین طبق نتایج مطالعه، تاثیر محصولات لبنی پرچرب (شیر، ماست، پنیرهای مختلف، دوغ و ترکیبی از آنها) در یک گروه چند ملیتی متفاوت است. حال آن که دستورالعمل غذایی قبلی، برگرفته از مطالعات مربوط به کشورهای پردرآمد بوده (آمریکای شمالی و اروپا) است که مصرف لبنیات در آنها بسیار بیشتر از کشورهای کم درآمد و دارای درآمد متوسط است.
طی بررسی های صورت گرفته در این مطالعه، خطر سکته مغزی در مناطقی که مصرف بیش از حد لبنیات را شاهد هستند، به طور قابل توجهی پایین تر بوده است و نیز هیچ ارتباطی بین مصرف بالای لبنیات با Myocardial infarction (حمله قلبی) یافت نشده است.
نتایج این مطالعه بزرگ جهانی، با اذعان قاطعانه به این که مصرف بالای لبنیات (بیش از دو وعده در روز) با فشار خون پایین نیز مرتبط بوده است، تحولی جدید در دستورالعمل فعلی مصرف محصولات لبنی ایجاد می کند که مصرف دو وعده و نهایتا 4 وعده از لبنیات کم چرب را توصیه کرده است.
بیماری های قلبی عروقی و سکته های قلبی و مغزی در حال حاضر مهمترین علت مرگ و میر کلی در جهان هستند و هم اکنون 80 درصد بار بیماری های قلبی عروقی در کشورهای کم درآمد و دارای درآمد متوسط جهان است.
علمی**9294**2017

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *