اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز و مدرسه برگزار می شود

اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز و مدرسه برگزار می شودمحمود مظفر شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای اقامه نماز استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این اجلاس با استفاده از نظرات و تجربیات همه اقشار جامعه، راهکارهای رونق نماز در مدارس، شیوه‌های دعوت به نماز و نقش روحانیون و مدیران و معلمان در دعوت دانش‌آموزان به نماز را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین چالش پیش روی ترویج فرهنگ نماز این است که نماز، اولویت اول مدیران و مسئولین باشد.
مظفر، افزود: مدیران و مسئولین هم خودشان به نماز اهمیت داده و در هنگام ادای این فریضه در کنار کارکنان در نماز شرکت کنند و هم اعتبار و خط ویژه‌ای برای این مهم ایجاد کنند که الان کمرنگ شده است.
وی تصریح کرد: البته تمام مسئولین، مومن و نمازخوان هستند ولی به دلیل درگیری در مسائل کاری، اداری و بودجه ای، دغدغه کمتری نسبت به اقامه نماز دارند.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل مربوطه در وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها در هر جایی که شهرک ساخته می‌شود باید نمازخانه هم ساخته شود، گفت: این مورد به طور معمعول، رعایت می‌شود اما در صورت نقض این موضوع، مردم می‌توانند گزارش خود را به شماره پیامک ۱۰۰۰۰۱۷ ارسال کنند تا از طریق دستگاه‌های مربوطه پیگیری و حل شود.

وی در خصوص فضای نمازخانه مدارس، گفت: متاسفانه این فضاها افت پیدا کرده که علت آن محدودیت اعتباری دولت است که حتی حق‌القدم امامان جماعت نیز چند ماه است که پرداخت نشده است.
مظفر با بیان اینکه بخشی از نمازخانه‌های بین راهی متعلق به شرکت نفت و پمپ بنزین‌ها است، اظهار داشت: این نمازخانه ها در طول سال، ارائه خدمت می‌کنند و در ایام پرتردد مانند تابستان بازبینی شده و نواقص آنها به مرور برطرف می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت نمازخانه‌های بین راهی، روزبه‌روز بهتر می‌شود اما با حد مطلوب فاصله داریم که امیدواریم با تلاش دستگاه‌های نظارتی و راه و شهرسازی و میراث فرهنگی بتوانیم وضعیت بهتری داشته باشیم.

۹۵۵۶/۸۰۶۸

 

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *