استاندار تهران: فرشبافی ظرفیت خوبی برای اشتغال زنان است

استاندار تهران: فرشبافی ظرفیت خوبی برای اشتغال زنان استبه گزارش روز دوشنبه ایرنا انوشیروان محسنی بندپی در نخستین جلسه کارگروه فرش دستباف استان تهران که در استانداری برگزار شد با بیان اینکه ۴۰ هزار و ۳۸۰ نفر در استان تهران در صنعت فرش مشغول به کار هستند که تنها هفت هزار نفر از آنها تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته‌اند گفت: باید برای بیمه افراد دیگر اقدام شود.

وی اضافه کرد: ۱۰ درصد از بودجه ارزش افزوده را مجاز هستیم برای اشتغال اختصاص دهیم که اولویت ما توجه به اشتغال در بخش زنان است.

محسنی بندپی افزود: مرکز ملی فرش، یکی از نهادهایی است که برای رونق بخشی به این حوزه، اقدامات ارزنده‌ای را ترتیب داده و باید استمرار داشته باشد.

وی ادامه داد: کارگروه فرش استان در راستای اهمیت این عرصه تشکیل شده و در نظر دارد تا با صیانت از اصالت فرش ایرانی از کپی‌برداری و مصادره کردن آن توسط سایر کشورها نظیر چین و هند جلوگیری شود.

استاندار تهران با بیان اینکه مدرک‌گرایی در برخی عرصه‌ها، مخل فن، حرفه و هنر بوده گفت: اساتیدی در حوزه فرشبافی فاقد مدارک تحصیلی خاص هستند و نباید از آنها برای تأسیس مؤسسه آموزش فرشبافی مدرک طلب کنیم.

تهرام/‏۳۰۳۶/‏/‏۶۱۳۹

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *