استان تهران رتبه نخست شاخص‌های توسعه یافتگی در حوزه ارتباطات و فناوری را دارد

استان تهران رتبه نخست شاخص‌های توسعه یافتگی در حوزه ارتباطات و فناوری را داردمرتضی رضایی روز یکشنبه در حاشیه راه اندازی شبکه اینترنت روستای تنگه از توابع بخش مرکزی دماوند در راستای اجرای مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به این شهرستان در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: در سطح استان تهران در مجموع ۳ روستا از جمله یک روستا د دماوند و دو روستا در فیروزکوه فاقد هرگونه سیستم ارتباطی است.

رضایی گفت: روستاهای مختلفی در سطح استان وجود دارد که فاقد هر گونه سیستم ارتباطی است اما یا خالی از سکنه و یا چند خانوار در آن زندگی می‌کنند و آنچه که مخاطب این نهاد است ارائه خدمات به روستاهای بالای ۲۰ خانوار است.

وی افزود: امروز به صورت همزمان هر ۳ روستا دارای اینترنت پر سرعت نسل چهارم شدند که امکان ارتباط اهالی روستا را با هر نقطه از کشور و جهان فراهم می‌کند.

رضایی خاطر نشان کرد: در نظر داریم روستاهایی که فاقد هرگونه سیستم ارتباطی بودند را از تکنولوژی Lte یا نسل چهارم بهره مند کنیم.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران تاکید کرد: وضعیت مطلوبی در بحث توسعه یافتگی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان تهران حاکم است.

وی همچنین در خصوص ارتقا سطح پوشش ارتباطات در نقاط مختلف استان در انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تأمین زیر ساخت‌های ارتباطی به منظور برگزاری انتخابات الکترونیک از جمله موضوعات مهمی است که در جلسات مختلف مطرح شده و تمام نقاط استان که شعبه اخذ رأی باشد از پوشش ارتباطی مناسبی بهره مند خواهند شد.

شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰ هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از ۲ بخش مرکزی و رودهن تشکیل می‌شود.

تهرام/۷۲۴۶/

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *