اسلام با خوشی و شادمانی مردم مخالف نیست

اسلام با خوشی و شادمانی مردم مخالف نیستحجت الاسلام و المسلمین انصاری شنبه شب در افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان افزود: متاسفانه یا گاهی دین را بد می فهمیم یا اینکه مغرضانه برای تخریب دین مطالبی بر خلاف دین می گوییم.

وی بیان کرد: برخی ها فکر می کنند مسلمان واقعی کسی است که باید عبوس، غمگین و چهره ای گرفته داشته باشد در حالی که اسلام دین شادی، رحمت و رستگاری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان اظهارداشت: شادی در دین اسلام خط قرمز دارد و شادمانی نباید بر محور گناه و آلودگی انجام شود.

وی تصریح کرد: همه لذت ها و خوشی ها بر محور گناه نیست و خیلی از آنها می تواند در محور صواب قرار گیرد.

انصاری با بیان اینکه دین اسلام بر استفاده از وقت و زمان تاکید کرده است، گفت: خداوند در قرآن کریم بطور متعدد به زمان و شب و روز قسم یاد کرده در همین ارتباط سوره ای به نام عصر نازل شده است.

وی با تبریک فرارسیدن دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع) بیان کرد: در روایتی از امام رضا نقل شده که شعیان را توصیه فرمودند که وقت خود را به چهار قسمت ارتباط با خدا، معیشت و امور اقتصادی، آموزش و تعلیم و لذت بردن از امکاناتی که خداوند برای آنها قرار داده است، تقسیم کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود: بنابر این باید برای استفاده از اوقات فراغت بویژه برای نوجوانان و دانش آموزان باید برنامه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن برای ضربه زدن به جوانان برنامه ریزی کرده است، گفت: شبکه های اجتماعی یکی از جاهایی است که مورد هجمه دشمن قرار گرفته است و ما باید بتوانیم جوانان را برای استفاده از جنبه های مثبت این فضاآموزش دهیم.

انصاری اضافه کرد: استفاده از شبکه های اجتماعی سالم لذتبخش است و این شبکه ها که با استفاده از این فضا بی بند و باری و شایعات را دامن می زنند سم مهلکی برای جوانان ما هستند که با آموزش های صحیح باید جوانان را از این سموم دور کنیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش جوانان و دانش آموزان برای استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در برنامه های اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار دارد، گفت: خانواده هایی که اوقات فراغت جوانان خود را با خانه خدا یعنی مسجد گره می زنند، سعادتمند هستند.

همچنین مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: امسال طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد با شعار اخلاق، نشاط و معنویت و در موضوعات قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، شبکه سازی و فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی، آفرینش های هنری و فعالیت های اجتماعی برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نیسانی اظهارداشت: در سال گذشته توانستیم کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان را ساماندهی و ثبت کنیم و امسال فعالیت های فرهنگی و هنری این کانون ها شتاب بیشتری خواهد گرفت.

وی از مسئولان این کانون ها خواست برای شفافیت و اطلاع رسانی، برنامه های این کانون ها در سامانه بچه های مسجد ثبت شود.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با اشاره به اینکه برای ارزیابی عملکرد این کانون ها شاخص هایی در نظر گرفته شده است، تنوع کلاس ها، تعداد شرکت کنندگان و کیفیت آموزش را از جمله این شاخص ها بیان کرد.

کانون های فرهنگی هنری مساجد در ۱۸ اسفند ۱۳۷۲ شمسی و طبق مصوبه ۳۰۲ شورای انقلاب اسلامی ایجاد شده و امسال بیست و هفتمین سالگرد تاسیس آن است.

استان اصفهان دارای یکهزار و ۹۰۰ باب کانون فرهنگی هنری مساجد است که بیش از ۳۳۰ هزار نفر به عضویت این مراکز در آمده اند.

۲۰۹۳/‏۶۰۲۶/‏

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *