اشتغالزایی ۱۰ هزار و ۵۴۷ نفر در حوزه صنعت گیلان

اشتغالزایی ۱۰ هزار و ۵۴۷ نفر در حوزه صنعت گیلانفرهاد دلق پوش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب افزود: این فرصت های شغلی با صدور ۴۴۴ فقره جواز تأسیس در استان با میزان سرمایه‌گذاری ۲۷ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۷۷۶ میلیون ریال طی سال گذشته ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه ۱۰۳ فقره جواز تاسیس در بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی با سرمایه‌گذاری شش میلیارد و ۳۹۶ هزار و ۳۸۹ میلیون ریال طی سه ماه نخست امسال صادر شده، تصریح کرد: با بهره‌برداری از واحدهای جدید تولیدی و صنعتی که جواز تأسیس آن‌ها در سال ۹۸ صادر شده‌اند، برای دو هزار و ۱۶ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

وی منابع رونق تولید استان گیلان در سال ۹۸ را حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: تعطیلی و توقف واحدهای تولیدی و صنعتی طبق مصوبه جدید دولت در سراسر کشور ممنوع است و اجرای این سیاست در استان نیز به شدت دنبال می‌شود.

دلق‌پوش با اشاره به حمایت سازمان صمت گیلان از صنایع کشاورزی، بسته‌بندی، فرآوری محصولات کشاورزی و نظایر آن تصریح کرد: گیلان قطب نخست صنایع سلولوزی کشور است از سوی دیگر حوزه‌هایی نظیر صنایع دانش‌بنیان و صادرات محور نیز در استان مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه امروزه هر اشتغال ضامن تامین زندگی ها و رفع مشکلات است و فقر ناشی از نبود شغل و درآمد و بیکاری مادر همه گرفتاری هاست، گفت: اگر کار و اشتغال سالم وجود نداشته باشد، مشکلات عدیده روحی و روانی همچون افسردگی، اعتیاد و انحرافات فرهنگی را به دنبال خواهد داشت.

دلق پوش با بیان اینکه گیلان دروازه تجارت اروپاست و می تواند قطب و محور صادرات برای کشور باشد، اظهار داشت: شرایط تحریمی و بحران ها می تواند به فرصت ها تبدیل شود و در چنین وضعیتی، سیاست اصلاحات اقتصادی مبتنی بر رشد اقتصادی پویا، پایدار و اشتغال زا می‌تواند شرایط را برای کشورمان تسهیل کند.

وی ابراز امیدواری کرد که در سایه اقتصاد مقاومتی با بسیج امکانات به سمت ایجاد اشتغال جدید برویم.

بیش از سه هزار و یکصد واحد صنعتی در گیلان فعال است.

دهم تیرماه مصادف با روز صنعت ومعدن است.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *