افاضلی: «هاشیمان» گزینه مناسبی برای مربیگری درتیم ملی است

افاضلی: «هاشیمان» گزینه مناسبی برای مربیگری درتیم ملی است


افاضلی روز پنجشنبه با بیان اینکه هاشیمان سابقه مناسبی درتیم ملی داشته و در جام جهانی نیز برای تیم ملی بازی کرده است به ایرنا، افزود: هاشیمان علاوه بر مزیت سال‌ها حضور در تیم ملی، چندین سال نیز در خارج از کشور برای تیم‌های مختلف باشگاهی اروپایی با عملکرد درخشان بازی کرده است.

وی افزود: این درحالی است که هاشیمان پس از به پایان رساندن دوران بازی در فوتبال، به سرعت وارد عرصه مربیگری شد و اکنون نیز تجارب خوبی دارد.

سرمربی اسبق تیم نفت تهران درباره اینکه هاشیمان باید چه مسیری را در تیم ملی طی کند، اظهارداشت: وحید از آن دست بازیکنانی است که از همان دوران به فکر آینده خود و مربیگری بود و از تمرینات حاشیه برداری و آن را برای خود نگاه می‌داشت و یادداشت‌های خود را مرتب مرور می‌کرد.

افاضلی ادامه داد: به طور حتم چنانچه او بخواهد در تیم ملی فعالیت کند باید چند سال کنار مربی و یا مربیان تیم ملی فعالیت کند تا در آینده نه چندان دور مسئولیت هدایت تیم امید و یا خود تیم را بر عهده گیرد.

وی ادامه داد: هاشمیان انسانی مقرراتی و منظم است و به طور حتم این موضوع در دوران مربیگری در تیم ملی به کمک او خواهد آمد.

به گفته وی علاوه بر این گزینه جدید مربیگری در تیم ملی هنوز برای بهتر شدن فرصت زیادی پیش رو دارد هر چند او امروز نیز می‌تواند به مربی جدید تیم ملی مطالب زیادی بیاموزد و مطالب جدیدی نیز از مربی تیم ملی فرا گیرد.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره انتخاب «مارک ویلموتس» به عنوان سرمربی تیم ملی نیز عنوان کرد: نمی دانم ملاک انتخاب ویلموتس چه بوده است اما اگر من بودم او را انتخاب نمی‌کردم. به اعتقاد وی مربی که برای هدایت تیم ملی کشور انتخاب می‌شود ابتدا باید فوتبال کشور مقصد را خوب بشناسد و ثانیاً شناخت کافی از رقبا داشته باشد.

افاضلی ادامه داد: علاوه براین مربی باید حداقل در مسابقات و یا رقابت‌هایی حداقل یک جام معتبر کسب کرده باشد.

وی با بیان اینکه رنکینگ فیفا تنها یک عدد بوده و منبعی برای درآمدزایی است، اضافه کرد: تیم‌هایی که رتبه بالاتری در رنکینگ فیفا دارند تنها از این مکان و رتبه استفاده کرده و هنگامی که با تیم‌های ملی کشور دیگری بازی دارند از آنان پول دریافت می‌کنند و این رتبه دیگر هیچ کمکی به آنان نمی‌کند.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران درباره تفاوت «کارلوس کی روش» و «مارک ویلموتس» نیز عنوان کرد: کی روش حداقل تمامی این فاکتورها را داشت. او پیش ازایران درامارات و ژاپن مربیگری کرده بود و از فوتبال ایران و منطقه‌ای که قرار است در آن مربیگری کند به قدر کافی شناخت داشت.

وی اضافه کرد: او همچنین سال‌ها نیز درمنچستریونایتد نفر دوم موفقی بود و با تیم ملی جوانان پرتغال نیز قهرمان جهان شد.

افاضلی درعین حال اضافه کرد: تنها مزیت ویلموتس نسبت به کی روش، علاقه او به ارائه بازی هجومی تیم‌هایش است و در بقیه موارد با کی روش قابل مقایسه نیست.

ورزشی **۹۱۴۴**۹۱۱۸**

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *