افشاگری نماینده مجلس آمریکا در باره تعریف دوگانه سازمان های امنیتی درباره تروریسم

افشاگری نماینده مجلس آمریکا در باره تعریف دوگانه سازمان های امنیتی درباره تروریسمالکساندریا اوکازیو کورتز در نشست روز چهارشنبه درباره چگونگی برخورد دولت ایالات متحده با سفیدپوستان نژادپرست، اظهار کرد: ما از کارشناسان شنیده ایم اینکه اف بی آی خشونت های افراطی را به عنوان تروریسم داخلی یا جنایت طبقه بندی کند، به اولویت ها و اختصاص منابع مدیران مربوطه وابستگی زیادی دارد و از مایکل مک گاریتی دستیار بخش ضد تروریسم رئیس اف بی آی سوال کرد که آیا صحت دارد که اف بی آی پیشگیری از تروریسم را اولویت نخست خود می داند.

کورتز ادامه داد: ما شاهد حملات برترپندارهای سفید بوده ایم که به وضوح تروریسم داخلی بوده است، حتی جف سشنز وزیر دادگستری سابق هم آنها را حوادث تروریسم داخلی خواند، اما تیراندازی به سیاهپوستان آمریکایی در کلیسای امانوئل، در شارلوتزویل و حمله به یهودیان پیتسبورگ تنها به عنوان جرایم ناشی از نفرت و نه حوادث تروریسم داخلی نامیده شده اند. چرا آنها به عنوان تروریسم داخلی مورد توجه قرار نگرفته اند.

مک گاریتی پاسخ داد که این حوادث به عنوان تروریسم داخل: شناخته شده اند و پرونده آنها همچنان مفتوح است، اما مشکل اینجا است که وزارت دادگستری نمی تواند کسی را به عنوان ارتکاب تروریسم داخلی متهم کند. قوانین تنها اجازه می دهد تروریست خارجی متهم شود و نه تروریست داخلی.

این پاسخ به خوبی نشان می دهد که مفهوم تروریسم از سوی هیات حاکمه آمریکا در وهله نخست به داخلی و خارجی بودن تروریست ها و در وهله دوم همانگونکه کورتز تاکید کرد، به مذهب و نژاد ارتباط دارد.

کورتز یادآور شد: چگونه تعاریف متفاوتی می تواند وجود داشته باشد. تنها تفاوت بین دیلان روف و حادثه کلوب شبانه پالسه، مذهب و نژاد مرتکبان این حملات بوده است، در حالی که هردوی آنها آمریکایی بودند.

یک سفید پوست برتر پندار به نام دیلان استروم روف ۱۹۹۴ در سال ۲۰۱۵ در کلیسای چارلستون ایالت کارولینای جنوبی متعلق به آفریقای تبارهای آمریکایی تیراندازی کرد که در این حمله ۹ نفر شامل سقف اعظم این کلیسا جان باختند.

حادثه کلوب شبانه پالسه هم در سال ۲۰۱۶ رخ داد که در آن، شخصی به نام “عمر متین” به یک باشگاه همجنسگرایان در اورلاندوی فلوریدا حمله کرد که بر اثر تیراندازی ۴۹ نفر کشته و ۵۳ نفر زخمی شدند.

اوکازیو کورتز عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا در پایان تاکید کرد اگر جرمی از سوی مسلمانان رخ دهد، به طور خودکار “تروریسم” نامیده می شود در حالی که اگر جرم از سوی سفید پوستان نژادپرست رخ دهد، اینگونه نیست.

این در حالی بود که مک گاریتی در پاسخ به سوال کورتز که آیا نژادپرستی سفید را مساله ای جهانی می داند یا خیر، گفت این هم همچون تروریسم یک مساله بین المللی است.

اروپام **۱۴۲۹ **۱۴۸۶**

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *