امام جمعه ملایر: ترویج ناهنجاری‌های اجتماعی، عقب رفت فرهنگی است

امام جمعه ملایر: ترویج ناهنجاری‌های اجتماعی، عقب رفت فرهنگی استحجت الاسلام محمدباقر برقراری شامگاه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملایر افزود: وظیفه ما در توسعه و تقویت فرهنگ در جامعه دو چندان است.

وی تاکید کرد: در پارک‌ها و بوستان‌های شهر خیمه معرفت و نماز جماعت برپا شود تا از ناهنجاری‌های اجتماعی کاسته شود.

حجت الاسلام برقراری با تاکید بر اینکه در زمینه ترویج عفاف و حجاب باید کار فرهنگی و انتظامی توأمان انجام شود بیان کرد: حجاب یادگار اهل بیت (ع) است و همین دلیل محکمی برای رعایت حجاب کافی است.

امام جمعه ملایر ادامه داد: نگاه خداوند به جامعه زنان بسیار تکامل یافته و ارزشمند است که این نگاه را باید ترویج و تکریم کنیم.

حجت الاسلام برقراری با بیان اینکه پوشش کارکنان دولت باید اسوه و نمونه باشد افزود: بانوانی که نام یا کنیه حضرت فاطمه (س) یا حضرت معصومه (س) را دارند، مورد تشویق قرار گیرند.

وی تاکید کرد: باید از تردد افرادی که در بوستان‌ها و فضای سبز برای مردم مزاحمت ایجاد می‌کنند، جلوگیری و حریم خانواده‌ها حفظ شود.

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر نیز در این جلسه ا اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت بر لزوم برگزاری جشن‌های متناسب با این ایام در سطح شهر و القای نشاط و شادی در بین مردم تاکید کرد.

قدرت الله ولدی افزود: ایجاد نشاط و شادی قانونی، دینی و حلال به طور قطع مردم را به سمت ارزش‌ها هدایت و جذب می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ کرامت خانواده و سبک زندگی ایرانی و اسلامی، همه باید در این حوزه تلاش کنیم.

فرماندار ویژه ملایر حضور مسئولان در نماز جمعه را یکی از برکت‌های نظام و موجب جلب رضایت و اعتماد مردم دانست و اظهار داشت: بدون شک ما نتوانسته‌ایم در شهرستان شادی درست و دینی ایجاد کنیم که برخی به سمت حرکت‌هایی منافی فرهنگ عمومی و عرف جامعه می‌روند.

ولدی خواستار اطلاع رسانی درست از اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگ شد و افزود: برای جذب مخاطبان و جامعه بانوان از وجود اساتید شایسته استفاده شود.

وی پاسخ به موقع به درخواست‌ها و مطالبات مردم در هر دستگاه اجرایی را موجب افزایش اعتماد و اقبال مردم به مسئولان دانست و گفت: مردم باید بازخورد خدمات را ببینند و برای امیدآفرینی مردم تلاش کنیم.

معاون استاندار همدان با تاکید بر اینکه اعتبارات فرهنگی صرف کارهای فرهنگی شود خاطرنشان کرد: می‌توان از قانون بهترین استفاده را برای حل مسائل و مشکلات مردم کرد.

۷۵۲۸/‏۲۰۹۰

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *