امام جمعه موقت اهواز: فقر امام شناسی دلیل اصلی چالش های جامعه است

امام جمعه موقت اهواز: فقر امام شناسی دلیل اصلی چالش های جامعه استبه گزارش ایرنا حجت الاسلام میر احمدرضا حاجتی روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد در مسجد اعظم اهواز اظهار داشت: لازمه ادامه راه نورانی و ماندن در خط امام، انقلابی بودن و انقلابی ماندن است و باید هر روز معرفت خود را نسبت به امام افزایش دهیم و انقلاب و امام را بیشتر بشناسیم.
وی افزود: برخی انقلابیون سینه چاک امام در دهه ۶۰، پس از رحلت ایشان با بی معرفتی در کنفرانس ننگین برلین شرکت کردند، کنفرانسی که در آن عنوان شد امام خمینی باید به موزه‌های تاریخ سپرده شود البته برخی از این افراد اکنون نیز به انکار ولایت فقیه و امام زمان (ع) پرداخته‌اند.
امام جمعه موقت اهواز ادامه داد: با وجود تلاش‌هایی که صورت گرفت اما هنوز در زمینه معرفی شخصیت امام نتوانسته‌ایم انگونه که انتظار می‌رفت عمل کنیم و شاید هم ناقل خوبی نبوده‌ایم.
وی افزود: ۳۰ سال پیش در زمان رحلت امام بیش از ۳۰۰ خبرنگار خارجی به ایران آمد و همه آنها نه برای پوشش مراسم تشییع بلکه برای تشییع انقلاب و مخابره آن به جهان حضور یافتند.
حجت الاسلام حاجتی تصریح کرد: مجالس ختم امام و قیام ۱۵ خرداد نباید به سادگی برگزار شوند بلکه این مراسم باید انعکاس دهنده فتوحات امام باشند.
وی گفت: مراسم بدرقه پیکر امام خمینی (ره) با ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به عنوان بزرگترین تشییع جنازه تاریخ در جهان ثبت شد و بسیاری از رسانه‌های اروپایی را شگفت زده کرد.
امام جمعه موقت اهواز افزود: ۲۰ هزار سایت اینترنتی شبانه روز در حال تخریب شخصیت امام خمینی (ره) بودند اما این شخصیت برجسته در تاریخ ماندگار شد.
وی ۱۵ خرداد را نقطه عطفی در تاریخ اسلام دانست و اظهار داشت: امام خمینی (ره) در سخنان خود فرموده بودند قیام ۱۵ خرداد را بشناسیم و با آنهایی که این قیام الهی را رقم زدند بیشتر آشنا شویم.
حجت الاسلام حاجتی افزود: تمام چالش های ما به دلیل این است که امام را جدی نگرفته‌ایم و متأسفانه هنوز برخی‌ها در مسیر اهداف دشمنان گام برمی دارند.

آئین گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد روز سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان استان جامعه روحانیت و مردم ولایتمدار اهواز در مسجد اعظم برگزار شد.

۹۵۹۴/‏۳۰۲۲

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *