امسال ۲۰۰ هزار اصله نهال مانگرو در هرمزگان کاشته می شود

امسال ۲۰۰ هزار اصله نهال مانگرو در هرمزگان کاشته می شودعبدالعزیز کرد روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: کاشت این نهال ها با هدف حفاظت از ساحل و خاک با جذب اکوتوریسم، توسعه فضای سبز، افزایش تولیدات آبزیان، تقویت زیست گاه پرندگان و حشرات در جنگل است.

وی بیان کرد: حرا از گونه های جنگل های مانگرو و زیستگاه مهمی برای آبزیان، بی مهرگان و پرندگان است که گلدهی آن از اواخر اردیبهشت تا تیرماه هر ساله ادامه دارد.

این مقام مسوول خاطر نشان کرد: جنگل های مانگرو همچنین نقش بسزایی در اکوسیستم دریایی دارد و گل های حرا با بوی معطر و دلپسند علاوه بر جذب زنبورهای عسل، زیبایی و جلوه خاصی به طبیعت می دهد.

رئیس اداره جنگلکاری منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان با اشاره به اینکه گل‌های حرا دارای خوشه ای کوچک و زرد براق است اظهار داشت: جمع آوری بذر برای تولید این‌گونه گیاهی در ضرق و غرب استان، از اوایل مرداد ماه تا مهرماه انجام می شود.

کرد تصریح کرد: نهال ها پس از رشد برای کاشت در سواحل، دهانه رودخانه هاو محل جزر و مد به دریا منتقل می‌شوند.

وی یادآور شد: از ویژگی‌های منحصر به فرد جنگل های حرا، رشد روی خاک‌های لجنی ناشی از رسوب و خاک‌های حاصل از فرسایش سواحل و شناور بودن در زمان جزر و مد آب دریا است.

استان هرمزگان در ایجاد جنگل های حرا و چندل رتبه نخست کشور و ۸۰ درصد از مساحت کل جنگل های مانگرو را به خود اختصاص داده است

۹۹۴۴ /‏۶۰۴۸

 

 

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *