انتقاد روس ها از خط و نشان ترامپ برای ایران

انتقاد روس ها از خط و نشان ترامپ برای ایرانفرانتس کلینتسویچ معاون اول شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) روز شنبه در مطلبی در شبکه اجتماعی فیس بوک نوشت: بدیهی است که باید مواظب سخنان خود بود حال آنکه ترامپ چنین رفتار نمی‌کند؛ لحن ترامپ در مقابل ایرانی‌ها تندتر از کره شمالی است چرا که آنها سلاح اتمی ندارند.

معاون اول کمیسیون دفاعی شورای فدراسیون خاطرنشان کرد: بسیار نگرانم که ایران به دلیل اقدامات ترامپ مسیر خود را تغییر دهد و از برجام خارج شود.

وی ادامه داد: نباید فراموش کرد که اقدامات ترامپ علیه ایران، دیگر کشورها را هم ترغیب می‌کند که به سمت دست یابی به بمب اتمی حرکت کنند به این ترتیب به نظام منع انتشار سلاح‌های هسته‌ای به عنوان یکی از عوامل کلیدی امنیت بین المللی ضربه شدید وارد خواهد شد.

**اظهارات ترامپ غیرمسئولانه است
یوری شویتکین معاون کمیسیون دفاعی دومای روسیه نیز اظهارات ضدایرانی ترامپ را غیرمسئولانه و بیجا خواند.
وی به راشاتودی گفت: ترامپ مسئولیت خود در برابر جهان بخاطر اینکه تصمیم وی ممکن است منجر به فاجعه جهانی شود را درک نمی‌کند.
به گفته وی، تشدید اختلافات بین تهران و واشنگتن ضربه جدی به اقتصاد بسیاری از کشورها بویژه کشورهایی وارد خواهد کرد که از ایران نفت خریداری می‌کنند.
مقام پارلمانی روس گفت: بدیهی است که در اینجا موضع ترامپ نه به عنوان رئیس جمهور بلکه به عنوان تاجر درنظر گرفته می‌شود که از راه ترساندن و ایجاد مساله می‌خواهد برای خود منافعی کسب کند.

پیشتر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه و دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین به آمریکا برای هرگونه اقدام نظامی علیه ایران هشدار داده‌اند.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *