انجمن پرستاری آمریکا و کانادا در ایران حضور می یابند

انجمن پرستاری آمریکا و کانادا در ایران حضور می یابند


اصغر دالوندی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به فراهم نبودن زمینه بورسیه پرستاران برای فراگیری دوره های تخصصی در خارج از کشور، در نشست ژنو مقرر شد اعضای انجمن پرستاری آمریکا و کانادا در ایران حضور یابند.
وی افزود: پرستاران منتخب کشور در این دوره آموزشی که با حضور انجمن پرستاری 2 کشور خارجی برگزار می شود حضور می یابند و یافته های علمی این نشست را به دیگر همکارانشان منتقل می کنند.
دالوندی تاکید کرد: از نظر حرفه ای درصدد تقویت مهارت، توانایی و شایستگی های بالینی پرستاران هستیم و در این مسیر راهی جز گسترش تبادل جهانی با پرستاران نیست.

** آمار طلاق در جامعه پرستاری بالا است
رئیس کل نظام پرستاری گفت: آمار طلاق در جامعه پرستاری همانند دیگر اقشار بالا است چرا که برخی پرستاران بخاطر نوع شغل نمی توانند بین کار و زندگی تعادل ایجاد کنند.
دالوندی افزود: شیفت شب کاری یعنی خستگی برای خانواده پرستار، محول شدن وظایف خانه و فرزند به شریک زندگی و خستگی زوجین، که در مواردی پایان این ماجرا به جدایی ختم می شود.
وی با عنوان اینکه در جهان بر تعادل بخشی بین کار و زندگی پرستار توجه شده است، اضافه کرد: وقتی پرستار به خاطر معیشت زندگی مجبور به فعالیت در چند مکان شود دیگر زمانی برای پرداختن به مسائل زندگی نمی ماند.
رئیس کل نظام پرستاری گفت: پرستاران می توانند در پیشگیری از بروز جرائم اجتماعی وارد میدان شوند و در عوامل اجتماعی اثرگذار بر روی سلامت به عنوان موتور محرک عمل کنند.
دالوندی تاکید کرد: رویکرد جدید نظام پرستاری، سلامت محوری است مگر نه تا کی می توان به سمت ساخت بیمارستان و اضافه کردن تخت بیمارستانی پیش رفت.
وی با تاکید بر ضرورت افزایش قدرت حرفه ای پرستاران بیان کرد: وقتی به پرستاران در بیمارستان به عنوان نیروی دست دوم نظام سلامت نگاه می شود، نمی توان انتظار روشن شدن موتورهای انگیزشی بیرونی و درونی را در این قشر داشت.
دالوندی اضافه کرد: برای توانمندسازی جامعه پرستاری هسته مرکز توسعه و کارآفرینی در سازمان نظام پرستاری ایجاد و از برترین کارآفرینان کشور در این مرکز استفاده شده است.
7526/2090

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *