اورژانس هوایی شهرکرد افتتاح شد

اورژانس هوایی شهرکرد افتتاح شد


به گزارش ایرنا، نخستین اورژانس هوایی چهارمحال و بختیاری با اختصاص یک فروند بالگرد، چهار تکنسین و سه خلبان در محل فرودگاه شهرکرد بهره برداری و فعالیت خود را آغاز کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بهره برداری از اورژانس هوایی شهرکرد اظهار داشت: 40 پایگاه اورژانس هوایی در دولت تدبیر و امید راه اندازی شده و به همین تعداد پایگاه دیگر نیز در کشور نیاز است.
سیدحسن قاضی زاده هاشمی افزود: باید اورژانس هوایی در چهارمحال و بختیاری زودتر از این راه اندازی می شد، زیرا ماهیت کوهستانی بودن این استان وجود پایگاه هوایی را ضروری کرده است.
وی همچنین با تبریک میلاد امام رضا (ع) و حماسه هوانیروز در عملیات مرصاد گفت: هوانیروز در تجهیز بالگرد این پایگاه کمک بسیاری کرده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین پس از این آیین نسبت به مقام شامخ شهدای شهرکرد با حضور در گلستان شهدای این شهر ادای احترام کرد.
به گزارش ایرنا، از ابتدای طرح تحول سلامت تاکنون 34 پایگاه امداد هوایی در کشور راه اندازی شده است.
دیدار با خانواده شهید مدافع حرم، نشست با اعضای هیات رئیسه و اعضای هیات علمی دانشگاه، افتتاح فاز الحاقی مرکز آموزشی درمانی آیت الله کاشانی شهرکرد، افتتاح طرح توسعه بیمارستان شهدای لردگان و اورژانش 115 این شهرستان از دیگر برنامه های سفر 2 روزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به چهارمحال و بختیاری است.
چهارمحال و بختیاری با جمعیت بیش از 900 هزار نفر از استانهای کوهستانی کشور دارای مناطق سخت گذر است. با توجه به موقعیت جغرافیایی استان و محدودیت در امدادرسانی به مردم روستایی و عشایری، ایجاد یک اورژانس هوایی در چهارمحال و بختیاری ضروری بود.
7363/6021

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *