اولین بازار تجهیزات پزشکی برگزار می شود

اولین بازار تجهیزات پزشکی برگزار می شود


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از دانشگاه آزاد، محسن نفر از برگزاری اولین فن‌بازار در حوزه تجهیزات پزشکی با همکاری اداره کل امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه به‌منظور تعامل مستقیم صندوق‌های سرمایه‌گذاری با واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان از 17 آذرماه سال جاری به مدت سه روز خبر داد.
وی ایجاد سازوکارهای حمایتی جهت تبدیل ایده‌های فناورانه به محصولات دانش‌بنیان را از اهداف برگزاری اولین فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و افزود: مراکز رشد و مراکز تحقیقاتی حوزه علوم پزشکی با حمایت از هسته‌ها و واحدهای فناور و نیز شرکت‌های دانش‌بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شده‌اند.
نفر به برخی از مشکلات موجود در تجاری‌سازی محصولات تولیدشده در واحدهای دانشگاهی اشاره کرد و گفت: جذب سرمایه‌گذار جهت تأمین هزینه‌های موردنیاز برای اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح، احداث خط تولید و فروش محصولات و … از مشکلات موجود است که امیدوارم تا حدی با برپایی این فن بازارها برطرف شود.
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در مورد محصولات ارائه‌شده در این فن بازار گفت: 60 محصول از سوی واحدهای دانشگاهی سراسر کشور که دارای نوآوری در زمینه تخصصی خود هستند، در این رویداد پژوهشی-تجاری‌سازی انتخاب و ارائه خواهند شد. این محصولات عمدتاً در مراکز رشد یا مراکز تحقیقاتی تولیدشده و دارای قرارداد با واحدهای دانشگاهی خود هستند.
وی در پایان از برگزاری دومین فن‌بازار در زمینه دارو و گیاهان دارویی در بهمن‌ماه سال جاری خبر داد و گفت: واحدهای دانشگاهی که دارای محصولات دارویی باشند، می‌توانند با ارسال مدارک و مستندات موردنیاز به سازمان مرکزی دانشگاه، نسبت به اعلام آمادگی جهت شرکت در این رویداد تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی اقدام کنند.

**9491**1601**

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *