ایران سرآمد کشورهای منطقه در درمان سرطان

ایران سرآمد کشورهای منطقه در درمان سرطان


دکتر مسعود ناصری پور روز سه شنبه در حاشیه نخستین سمینار آموزشی نقش یون درمانی اظهار داشت: پیشرفت های درمانی ایران در این حوزه سبب شده تا میزان مرگ و میر ناشی از سرطان طی 2 دهه گذشته کاهش پیدا کند .
وی، افزایش میزان بقای عمر بیماران سرطانی را از دیگر افتخارات کشور اعلام کرد و گفت: میزان بقای این بیماران نیز در طول سالیان اخیر به مقدار قابل توجهی افزایش یافته است.
ناصری پور ادامه داد که پیشرفت های ایران در این حوزه سبب شده تا برخی از بیماران کشورهای منطقه هم ایران را برای درمان سرطان، انتخاب کنند.

** شیوه های درمانی جدید می تواند توسعه توریسم درمانی را به همراه داشته باشد
وی اظهار داشت: توسعه تکنولوژی های جدید از جمله یون درمانی بسیار با اهمیت است و می تواند زمینه توسعه توریسم درمانی را در کشور فراهم کند.
ناصری پور ادامه داد که استفاده از تجهیزات پیشرفته، وجود توانمندی بسیار بالا به همراه هزینه های پایین در کشور از مزایای کشور ما در حیطه پزشکی کشور است که می تواند توسعه توریسم درمانی را به همراه داشته باشد.
وی یون درمانی را جز روش های نوین درمانی اعلام کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایران افتخار دارد که پیشقدم در بهره مندی مردم از پروتون های نوین به خصوص پروتون و ذرات سنگین در درمان سرطان باشد.
ناصری پور افزود: اقدمات اولیه در این زمینه آغاز شده و در سال های آتی با تربیت نیروهای مورد نیاز برای این عرصه، شاهد استفاده از این تکنولوژی برای درمان بیماران مبتلا به سرطان خواهیم بود.
وی ادامه داد: تمام رشته های این دانشگاه در حیطه پزشکی که به نحوی با سرطان در ارتباط هستند در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمانی کارهای خوبی انجام دادند.
ناصری پور افزود: متخصصان مربوطه در این سه حیطه پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان ها از جمله چشم، حلق، قاعده جمجه ، مغز و در اندام و امحاء و احشاء مختلف مشغول فعالیت هستند.
نخستین سمینار آموزشی نقش یون درمانی در انکولوژی با همکاری مداسترون اتریش از امروز ( 6 آذر ماه ) در سالن همایش رازی آغاز به کار کرد و تا 8 آذر به کار خود ادامه می دهد.
علمی ** 1201 **1440

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *