اینوتک در حوزه سلامت توسعه کارآفرینی را به همراه دارد

اینوتک در حوزه سلامت توسعه کارآفرینی را به همراه دارد


به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، رویداد ملی اینوتک سلامت رویداد مهم کارآفرینی و فناوری اختصاصی حوزه سلامت است که برای سومین بار در کشور توسط معاونت فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، انجمن علمی جنین شناسی و با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی شهید بهشتی وعلوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می شود.
دبیرعلمی سومین رویداد ملی اینوتک در حوزه سلامت روز پنجشنبه در حاشیه آغاز به کار این رویداد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: امروز، رویداد مشترک اینوتک و نمایشگاه مشترک فناوریهای نوین اینوتکس 2018 (رویدادی در حوزه فناوری و نوآوری علمی) را شاهد هستیم.
لادن گیاهی افزود: یک سال قبل، طرح برگزاری این رویداد ملی را به دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارسال کردیم و با توجه به اینکه مورد توجه وزارتخانه دور بعدی (دوم) برگزاری اینوتک به علت ساختار متفاوت و اجرایی قرار گرفت، وزارتخانه حمایت تمام قد خود را برای برگزاری سومین رویداد اعمال کرد.
وی توضیح داد: با سرلوحه قرار دادن این هدف و توجه به اینکه قصد داشتیم همگرایی را میان سازمانها، نهادها و دانشگاهها ایجاد کنیم، به سه محور رویداد شامل فناوری اطلاعات در سلامت، فرصت های کارآفرینی و نوآوری در امنیت و سلامت غذا و تغذیه و همچنین تجهیزات پزشکی و توانبخشی توجه کافی شد.
گیاهی عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران برای محور فناوری اطلاعات، دانشگاه توانبخشی و بهزیستی در حوزه تجهیزات پزشکی و توانبخشی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در محور فرصت های کارآفرینی و نوآوری به عنوان دانشگاههای همکار با این رویداد شرکت و همکاری کردند.
دبیر علمی اینوتک سلامت گفت: حمایت روسا و معاونان سازمانهای فناوری، مسئولان کارگروههای فناوری و رابطین اجرا در هر محور با توجه به ساختار رویداد نتیجه ای چون برگزاری 12 پنل تخصصی و عمومی، 13 کارگاه تخصصی بود که اینها نتیجه 130 نشست و مذاکره با صاحب نظران در حوزه های علمی و فناوری و اجرایی است که در این رویداد طی سه روز آتی رونمایی می شود.
گیاهی افزود: برگزاری همزمان این رویداد با اینوتکس 2018 فرصت بسیار خوبی برای بهتر دیدن، بهتر دیده شدن و توسعه شبکه سازی برای صاحبان تجربه، صاحبان دانش و سرمایه گذاران است و امیدواریم دستاورد حضور تک تک افراد در این رویداد کاستی های ما را بپوشاند و ما را برای برگزاری رویدادهای تخصصی آتی بیش از پیش مصمم کند.
به گفته وی، رویداد اینوتک سلامت با هدف توسعه اکوسیستم کارآفرینی عملا آغاز شده است و مرحله شناسایی ارکان این اکوسیستم و ارتباط گیری با آنها با جدیت و امید در حال پیگیری است.
این رویداد ملی از روز 14 تا 16 تیرماه با حضور هسته ها و شرکت های فناور، دانشجویان و تیم های علاقه مند به کارآفرینی و دارای ایده، اشخاص سیاست گذار حوزه سلامت، مدیران موفق شرکتهای دانش بنیان، شرکتهای بازارساز حوزه سلامت، سرمایه گذاران خطرپذیر، مدیران مراکز رشد سلامت و پارک های علم و فناوری حوزه سلامت در بوستان گفتگو برگزار می شود.
برندسازی در بین نهادهای تأثیرگذار و اکوسیستم کارآفرینی در تجاری سازی و فناوران در حوزه سلامت، شناسایی و جذب شرکت های فناور و هسته ها و تیم های کارآفرینِ دارای فناوری های نوظهور زود بازده و برتر در حوزه سلامت و معرفی هسته ها و شرکت های فناور جهت شرکت های زیر مجموعه، از جمله اهداف برگزاری این رویداد علمی تخصصی است.
اینوتک همچنین اهداف دیگری همچون برقراری ارتباط مستقیم با صندوق های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران خطرپذیر، افراد سیاست گذار و تأثیرگذار، فناوران و بازارسازان، مدیران موفق شرکت های دانش بنیان، مربیان و منتورهای با تجربه در حوزه سلامت و مراکز رشد و پارک های علم و فناوری را دنبال می کند.
اجتمام ** 1095**1055

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *