برترین های رقابت کشوری دوی صحرانوردی در سمنان مشخص شدند

برترین های رقابت کشوری دوی صحرانوردی در سمنان مشخص شدندعلی‌اصغر نصیری‌گرجی روز جمعه در پایان این رقابت، افزود: این رقابت با حضور ۵۰ دونده از ۱۷ استان کشور در سه رده سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان در مجموعه سوکان شهر سمنان برگزار شد.

وی بیان کرد: محمد مهدی سلطان زاده دونده سمنانی در رقابت دوی صحرانوردی مقام قهرمانی را در رده سنی جوانان از آن خود کرد.

رئیس هیأت دوومیدانی استان سمنان ادامه داد: امیرحسین صوری ورزشکار استان گیلان و امین جباری از آذربایجان شرقی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم این رقابت در رده سنی جوانان را کسب کردند.

نصیری گرجی خاطرنشان کرد: نوید سلیمی پور، پژمان کرزه ای و حسین شیرقوی مقام‌های اول تا سوم رده سنی بزرگسالان را در این رقابت‌ها کسب کردند.

وی افزود: فرامرز وحی و سید مهدی تراهی در رده سنی ۴۰-۳۵ مقام‌های اول و دوم و سید هاشم حسینی رده سنی ۴۵-۴۰ مقام اول پیشکسوتان را کسب کردند.

نصیری گرجی گفت: احمد فراش بیرانوند، هادی رمضانی، غیرت علی نوروزی در رده سنی ۵۰-۴۵ پیشکسوتان مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

رئیس هیأت دوومیدانی استان سمنان بیان کرد: سید رمضان میرصادقی مقام اول رده سنی ۵۵-۵۰ پیشکسوتان را کسب کرد و توکل رحیمی و بهرام کریمیان به مقام‌های دوم و سوم این رده دست یافتند.

به گفته وی، غفار سارچه، فیض الله دلدار، داریوش پورکریمخانی مقام‌های اول تا سوم رده سنی ۶۰-۵۵ پیشکسوتان را کسب کردند.

نصیری گرجی ابراز داشت: محمدسعید مجیدی مقام اول رده سنی ۶۵-۶۰ پیشکسوتان را کسب کرد و داود صیاد سرمدی و عبدالله محمودی رده‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.

وی گفت: محمدرضا علیخانی در رده سنی ۷۰-۶۵ پیشکسوتان توانست به خط پایانی برسد و مقام نخست را از آن خود کند.

رئیس هیأت دوومیدانی استان سمنان افزود: رقابت جایزه بزرگ دوی صحرانوردی یادبود دونده مرحوم «مصطفی حسن‌آبادی» است.

رقابت‌های دوومیدانی در سطح شهر برگزار شود

دبیرکل فدراسیون دو و میدانی و عضو کمیته دوهای صحرانوردی و جاده‌ای آسیا در مراسم پایانی این رقابت‌ها گفت: مادامی که برگزاری رقابت‌های دو به داخل شهرهای کشور و خیابان‌های آن کشیده نشود، فرهنگ ورزش و دویدن در جامعه اشاعه نمی‌شود.

هاشم صیامی افزود: مسؤولان کشور به منظور همگانی کردن ورزش باید در کنار دوندگان در خیابان‌ها و اماکن ورزشی دیده شوند.

وی تصریح کرد: بازخورد ورزش در مناطق مختلف شهرها، ارتقای حوزه سلامت است.

دبیرکل فدراسیون دو و میدانی خاطرنشان کرد: همکاری و تعامل ارگان‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی برای ترویج فرهنگ ورزش در میان آحاد جامعه ضروری است.

۷۴۰۸/‏۹۸۹۱

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *