بسترهای لازم برای مهارت آموزی در صومعه سرا ایجاد شود

بسترهای لازم برای مهارت آموزی در صومعه سرا ایجاد شودبه گزارش روز دوشنبه ایرنا سیدجلال سیدمحمدی در جلسه شورای مهارت که با حضور مدیرکل فنی و حرفه ای استان در محل فرمانداری صومعه سرا برگزار شد، به اهمیت مهارت آموزی اشاره و اظهار کرد: مهارت آموزی یکی از دغدغه ها در حوزه اشتغال است.

وی ادامه داد: مهارت آموزی و توانمندسازی از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد چراکه لازمه تولید و اشتغال است.

سیدمحمدی خاطرنشان ساخت: استفاده بهینه از ظرفیت ها و امکانات در راستای ارتقاء مهارت آموزی و سطح آگاهی در مهارت آموزی حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از آموزش ها بر عهده اداره کل فنی و حرفه ای است، گفت: باید بتوانیم از ظرفیت دستگاه ها بویژه دانشگاهیان و آموزش و پرورش در راستای مهارت آموزی بهره ببریم.

بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در صومعه سرا جلسه اشتغال و بوم گردی با حضور اعضای کارگروه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

توفیقی معاون عمرانی فرماندار، بحث اشتغالزایی و پرداخت تسهیلات در این راستا را موضوعی مهم خواند و اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال سال رونق تولید نامگذاری شده، باید تمام تلاشمان در راستای ایجاد اشتغال باشد و ضروریست با توجه به شناخت افراد، موقعیت های شغلی و توانی که در گسترش و توسعه اشتغال دارند، شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که از این تسهیلات بهره ببرند.

وی با بیان اینکه وضعیت شهرستان صومعه سرا در میزان جذب مطلوب است ولی کافی نیست، افزود: باید به فکر افراد جامانده نیز باشیم و در راستای ساماندهی این افراد اقدام کنیم.

شهرستان صومعه سرا به سه بخش مرکزی، تولمات و میرزاکوچک در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

۷۲۹۲/‏۲۰۰۷/‏

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *