بوشهری ها در رتبه نخست ابتلای سینوزیت دنیا قرار دارند

بوشهری ها در رتبه نخست ابتلای سینوزیت دنیا قرار دارند


دکتر شکرالله فرخی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به راه اندازی مرکز سینوزیت بوشهر افزود: تنفس دالان حرارتی رطوبتی که 9 ماه از سال در استان بوشهر حاکم است می تواند شرایطی فراهم کند که سینوسها دچار التهاب شوند.
وی یادآورشد: سینوسها حفره هایی در میان استخوان های جمجمه و صورت هستند که پر از هواست واگر به هر دلیلی این حفره ها دچار گرفتگی شوند سینوزیت اتفاق می افتد اما بیشترین دلیل این بیماری ناشی از حساسیتهاست و براساس بررسی های انجام شده میزان شیوع حساسیتها در استان نسبت به عوامل حساسیت زا در درون منزل بسیار زیاد است.
فرخی سرماخوردگی، عفونتهای قارچی، آلرژی، عفونتها، ویروسها، باکتریها و انحراف تیغه بینی از دیگر عوامل بروز سینوزیت ذکر کرد.
وی ادامه داد: دومین مرکز تخصصی، درمانی و تشخیصی سینوزیت کشور با چهار میلیار ریال اعتبار در درمانگاه ایثار این استان افتتاح و آماده خدمات رسانی به مردم است.
فرخی اظهارداشت: در این درمانگاه از جدیدترین دستگاهها و به روز ترین تجهیزات و روشهای درمانی استفاده شده و این مرکز ارتباط مستقیمی با مرکز سینوزیت اروپا دارد.
مدیر مرکز ثبت سینوزیت مزمن ومتخصص ایمونولوژی و آلرژی استان بوشهر گفت: این مرکز با همکاری انجمن آسم و آلرژی اروپا به ارائه خدمات می پردازد.
6047/6045

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *