بولتون اتهامات ضدایرانی واشنگتن را تکرار کرد

بولتون اتهامات ضدایرانی واشنگتن را تکرار کردرویترز گزارش داد: بولتون در نشستی خبری در توکیو گفت که حمله اخیر به تانکرهای نفتی و حملات در عراق و عربستان «مایه نگرانی» در خصوص ایران و عواملش است.

شب گذشته نیز ارتش آمریکا بدون ارائه مستندات و با بیان اتهام‌های بی‌اساس و واهی، حمله به نفتکش‌ها در بندر الفجیره امارات را به ایران منتسب کرد.

این اظهارات بخشی از سناریوی آمریکا برای ایجاد ناامنی در منطقه است که حتی مخالفانی نیز در داخل آمریکا دارد. در همین راستا، دولت آمریکا اعلام کرده که بدون کسب مجوز از کنگره فروش ۸.۱ میلیارد دلار به عربستان، امارات و اردن را تسریع می کند.

«باب منندز» سناتور دموکرات در بیانیه‌ای با انتقاد از دولت آمریکا اعلام کرد: همانطور که پیشتر نیز در آستانه این تصمیم اشتباه بارها هشدار داده بودم با هر گونه تلاشی برای تضعیف بیشتر اقدامات نظارتی کنگره بر فروش تسلیحات مبارزه می‌کنم.

سناتور «کریس مورفی» از اعضای ارشد دموکرات در کمیته روابط خارجی سنا نیز گفت که دولت ترامپ با چنین اقداماتی «رویه خطرناکی» را پایه گذاری می‌کند.

دولت آمریکا روز جمعه در یک تصمیم جنجال برانگیز دیگر از اعزام یک هزار و پانصد نیروی نظامی به خاورمیانه خبر داد. «آدام اسمیت» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا اعزام نیروهای بیشتر به خاورمیانه را «نگران کننده» خواند.

شبک **۹۴۲۳** ۱۶۲۵

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *