بیش از یک میلیارد تومان کالای قاچاق در دماوند کشف شد

بیش از یک میلیارد تومان کالای قاچاق در دماوند کشف شدبه گزارش ایرنا، شاهرخ جهانشاهی روز سه شنبه در حاشیه جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان دماوند در راستای مقابله با این پدیده شوم و ویروس فلج کننده اقتصاد و تولید کشور، در طول سال با تشکیل کارگروه و تیم‌های بازرسی، نظارت کافی و لازم را دارد و همچنین کمیته سلامت کالا نیز در شبکه بهداشت شهرستان جهت نظارت بر مواد غذایی قاچاق فعال است.

وی قاچاق را به عنوان یک سم در تولید داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: قاچاق کالا آسیب‌های زیانباری به تولیدات داخلی، اشتغال و همچنین رکود اقتصادی در کشور ایجاد می‌کند و علاوه بر اینکه به زندگی و معیشت مردم آسیب می‌زند، سلامت آنان را نیز به خطر می‌اندازد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متأسفانه طی یک سال اخیر شاهد قاچاق معکوس در کشور هستیم و به دلیل تفاوت نرخی، کالاهای ایرانی در کشور همسایه عراق، افغانستان و پاکستان قاچاق می‌شود و با نرخ‌های بالاتری به فروش می‌رسد.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند افزود: با توجه به رصدی که در شهرستان داریم، قاچاق کالا نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته و با توجه به اینکه شهرستان دماوند مصرف کننده است، در بخش قاچاق گندم، دام و گوشت خوشبختانه هیچ نوع گزارشی اعلام نشده است.

جهانشاهی تصریح کرد: هم اکنون با توجه به میزان تولید گندم در منطقه، این میزان تنها جهت مصرف داخل و واحدهای تولیدی شهرستان استفاده می‌شود.

وی با اشاره به قاچاق برخی اقلام طی سه ماهه نخست سال در شهرستان دماوند، افزود: با تلاش تیم بازرسی کارگروه قاچاق کالا در شهرستان، ۳۲ بطری مشروبات الکلی، یک هزاربسته سیگار، ۱۰ هزار عدد دم نوش، ۱۵۲ لیتر مشروبات داخلی، لوازم آرایشی ۲۵۸ قلم، بیش از ۵۰ کیلو مواد غذایی، دارو ۱۰۳۴ قلم، توتون و تنباکو ۱۵۰ بسته، تجهیزات پزشکی دوعدد و ۲۰۰ ماهواره و همچنین تعدادی اسلحه جمع آوری شد.

این مقام مسئول افزود: برای کاهش این میزان آمار نیاز است فرهنگ سازی در بین مردم و سطح جامعه نیز صورت گیرد چرا که عدم استقبال آنان از مصرف کالاهای قاچاق و غیر تولید داخل، می‌تواند به اقتصاد کشور و اشتغال جوانانشان تأثیرگذار باشد.

**کشف ۲۵۰۰ عدد قرص و یک لیتر شربت متادون از یک واحد پرنده فروشی در دماوند

علی یزدان پرست، مسئول بازرسی اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، امروز گشت مشترکی توسط اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق شهرستان برگزار شد که در این بازدید یک واحد پرنده فروشی مقدار ۲۵۰۰ عدد قرص متادون و یک لیتر شربت متادون کشف و ضبط گردید.

وی ادامه داد: همچنین یک واحد متخلف به علت نداشتن مجوز فعالیت و تکرار تخلفات، پلمب شد.

تهرام/۷۲۴۶//‌۱۳۴۸

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *