بیمارستان صحرایی مدیریت درمان در مرز مهران افتتاح شد

بیمارستان صحرایی مدیریت درمان در مرز مهران افتتاح شد


به گزارش ایرنا، مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام در آیین افتتاح پایگاه درمانی اربعین در مرز مهران گفت: فعالیت این بیمارستان به‌ منظور ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین که از مرز مهران رهسپار عراق می‌شوند، به طور رسمی از چهارم آبان ماه جاری آغاز و تا سیزدهم ادامه دارد.
دکتر کریم لاله ماژین اظهار داشت: خدمات این پایگاه شامل ویزیت پزشکان عمومی و متخصص، دندانپزشکی، تزریقات، پانسمان و داروخانه است و در هر نوبت کاری سه پزشک حضور دارد.
وی با بیان اینکه بیمارستان صحرایی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان ایلام جهت ارائه خدمات درمانی به زوار عتبات عالیات در مرز مهران مستقر شده، افزود: برای راه اندازی این بیمارستان موقت درمانی زمینی به مساحت 2 هزار متر مربع راه اندازی شده و یک میلیارد ریال برای خرید دارو و تجهیزات و امکانات رفاهی این مکان هزینه شده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام یادآور شد: در راستای خدمات دهی به زائرین اربعین حسینی، 100 نفر از کارکنان مدیریت درمان استان های مختلف کشور در 2 نوبت در این پایگاه درمانی مستقر همی شوند.
وی تاکید کرد: در این مرکز نیازی به ارائه دفترچه بیمه نیست و زائران در مرز مهران بصورت رایگان ویزیت می شوند.
دکتر لاله ماژین گفت: سال گذشته بیش از 30 هزار زائر به بیمارستان صحرایی مدیریت درمان تامین اجتماعی مستقر در مرز مهران مراجعه کرده که پیش بینی می شود این تعداد امسال افزایش چشمگیری داشته باشد.
تاکنون حدود 65 درصد زائران اربعین 97 معادل یک میلیون و 100 هزار نفر از طریق مرز مهران تردد داشته اند.
7180/6119

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *