بیماری های تنفسی شایع ترین نوع در مناسک حج است

بیماری های تنفسی شایع ترین نوع در مناسک حج است


به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی روز جمعه در جمع زائرین حج تمتع شهرستان بانه در مسجد محمد امین (ص) اظهار داشت: زائرین سرزمین وحی باید بیش از گذشته موارد خود مراقبتی را برای حفظ سلامتی شان با رعایت بهداشت فردی انجام دهند.
وی افزود: پیشنهاد می شود کسانی که دچار بیماری خاصی هستند و دارو مصرف می کنند زیر نظر پزشک معالج خود داروهای مورد نیاز برای مدت سفر را به همراه داشته باشند.
دکتر هاشمی تاکید کرد: زائرین باید این روزها به منظور افزایش مقاومت بدن خود در برابر گرما از کولر، پنکه و لوازم سرمایشی کمتر استفاده کنند و برای پیشگیری از ابتلا به بیماری در مدت سفر (مناسک حج) لیوان شخصی همراه داشته باشند.
وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان حمایت از کالای ایرانی یادآور شد: انتظار می رود زائرین برای تحقق این شعار از خرید کالا از کشور عربستان خودداری کنند چرا که کیفیت اجناس ایرانی بالاتر و قیمت آن نیز پایین تر از اجناس در این کشور است.
مدیرکل حج و زیارت کردستان نیز در سخنانی گفت: امسال یک هزار و 924 زائر در قالب 14 کاروان از این استان به حج مشرف می شوند و 90 روحانی نیز آنان را در این سفر همراهی می کنند.
هاشم ناظم جلالی اظهار داشت: کارهای معاینه و آموزش حجاج کردستانی در سراسر استان در دست انجام است و هم اکنون در مرحله تهیه ویزا برای زائرین هستیم.
وی یادآور شد: از شهرستان بانه نیز 2 کاروان با 320 زائر به سرزمین وحی اعزام می شوند که این کاروان ها مدینه بعد هستند و اعزام آنها 19 مرداد از فرودگاه بین المللی همدان انجام می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان این مراسم با زائرین حج شهرستان بانه عکس یادگاری گرفت.
به گزارش ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه به منظور افتتاح چند طرح بیمارستانی و درمانی با استقبال استاندار کردستان، نماینده مردم بانه و سقز در مجلس و مسئولان حوزه بهداشت و درمان کردستان وارد شهرستان مرزی بانه شد.
وزیر بهداشت در این سفر ضمن افتتاح بیمارستان 64 تختخوابی رازی بانه از نزدیک در جریان روند اجرای برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان قرار می گیرد.
افتتاح 2 کلینیک ویژه تخصصی در شهرستان های بانه و سقز و دیدار با خانواده شهیدان قادرخانزاده از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان کردستان است.
این پنجمین سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت تدبیر و امید به استان کردستان است.
استان کردستان یک میلیون و 603 هزار نفر جمعیت دارد و بر اساس آخرین تقسیمات کشوری در سال 1390 دارای 10 شهرستان، 29 شهر، 31 بخش، 86 دهستان و یک هزار و 697 آبادی دارای سکنه و 187 آبادی خالی از سکنه است.
3020/3034/9102

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *