بیماری های قلبی و عروقی عامل 48 درصدی مرگ در کشور است

بیماری های قلبی و عروقی عامل 48 درصدی مرگ در کشور است


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سید محمدهادی ایازی با بیان اینکه بیماری های غیرواگیر شامل بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها و حوادث ترافیکی، عامل اصلی مرگ و میر مردم کشور است بر ضرورت آگاهی رسانی به مردم و استفاده از ظرفیت های مردمی، نهادهای عمومی و دولتی در جهت پیشگیری از این بیماری ها تاکید کرد.
وی افزود: اصناف کشور می توانند کمک بسیار زیادی به کاهش بیماری های غیرواگیر و تامین سلامت مردم کنند و خوشبختانه در یکی دو سال اخیر، جلسات مختلف و موثری را با اصناف از جمله نانوایان و شیرینی پزها داشته ایم تا میزان شکر، جوش شیرین و نمک موجود در محصولات آنها کاهش پیدا کند.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت از اعلام آمادگی اصناف برای تشکیل کارگروه های تخصصی به منظور کاهش میزان چربی، نمک و شکر موجود در مواد غذایی خبر داد و افزود: اصناف در قالب این گروه ها و برنامه هایی که تدوین خواهد شد، محصولاتی را تولید می کنند که به تامین سلامت جامعه کمک کند.
وی با اشاره به انتقال الگوهای بیماریها از واگیر به غیر واگیر، گفت: خوشبختانه در چهار دهه اخیر با اقدامات ارزشمند انجام شده در نظام جمهوری اسلامی ایران، امید به زندگی در بین مردم ایران حدود 23 سال افزایش پیدا کرده است.
وی با اشاره به تصویب سند ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در کشور، یادآور شد: تکالیف و وظایف دستگاه های اجرایی مختلف در این سند مشخص شده که طبق این سند، هم بخش دولتی به عنوان یک بخش بسیار مهم و اثرگذار و هم مردم و صنوف مختلف باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
اجتمام**1193**1055

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *