تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) ضرورت جامعه اسلامی است

تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) ضرورت جامعه اسلامی استبه گزارش ایرنا امام جمعه گناباد در آستانه سی امین سالروز ارتحال بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی به خبرنگار ایرنا گفت: حضرت امام (ره) با ایستادگی در برابر سیاستهای خصمانه حکومت پهلوی و روشنگری برای مردم، بستر نهضت انقلاب اسلامی را فراهم ساخت و امروز ایران به اوج عزت و اقتدار در سطح ملی و بین المللی رسیده است.
حجت الاسلام حسن صادقی نسب افزود: با وجود پیشرفت ایران اسلامی در زمینه‌های گوناگون نسبت به قبل از انقلاب، هنوز آرمانها و تأکیدات امام خمنیی (ره) از جمله در زمینه‌های برقراری عدالت و مبارزه با فساد به طور کامل محقق نشده است.
وی اضافه کرد: کشور ما قبل از پیروزی انقلاب به طور کامل وابسته به بیگانگان بود و در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی و فناوری استقلالی از خود نداشت و حکام آن روز تنها مجری سیاستهای دشمنان و عامل اسلام زدایی بودند.
او ادامه داد: تبیین افکار و اندیشه‌های امام خمینی (ره) زیربنای توسعه، رونق اقتصادی، تحقق اقتصاد مقاومتی و بسترساز حمایت از کالای ایرانی است و تأکیدات امام راحل بر خودکفایی بخشهای مختلف و کاهش وابستگی به بیگانگان و استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات داخلی برای توسعه و رونق اقتصادی به عنوان محور مهم حمایت از کالای ایرانی باید مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.
امام جمعه بجستان نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: استکبارستیزی و پرهیز از اشرافیگری و عدالت طلبی خصوصیات مهم و ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) بودند که الگوی خوبی برای مسئولان به شمار می رود.

حجت الاسلام حسین وحیدی افزود: توجه به افکار و اندیشه‌های امام خمینی (ره) لازمه موفقیت مسئولان در خدمت به مردم و جامعه است و باید بیش از پیش محور توجه قرار گیرد.
وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) بر حفظ وحدت، پرهیز از تفرقه بین مسلمانان، التزام مسئولان به ولایت فقیه و ایستادگی در برابر استکبار جهانی تاکید داشتند و استکبارستیزی به عنوان یکی از اصول مهم نظام جمهوری اسلامی در ابعاد شخصیتی بنیانگذار فقید انقلاب متجلی بود.
امام جمعه بجستان توجه و اعتماد به جوانان را دیگر خصوصیت شخصیتی امام خمینی (ره) و ضرورت امروز جامعه ذکر و بیان کرد: انقلاب اسلامی با حضور گسترده مردم از جمله جوانان در صحنه مبارزات دوران ستمشاهی به پیروزی رسید و در دفاع مقدس هم شاهد تحقق اثرات این مهم بودیم.
وحیدی افزود: کشورمان به برکت رهبری حکیمانه حضرت آیت الله خامنه ای و جانشین بر حق امام خمینی (ره) در ۳۰ سال گذشته در تداوم آرمانهای بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی مسیر عزت، عظمت و اقتدار را در ابعاد گوناگون طی می‌کند و ادامه راه امام خمینی (ره) در گرو تبعیت از منویات ولایت فقیه است.
امام جمعه خواف نیز وحدت و همدلی بین مسلمانان اعم از شیعه و سنی و افزایش بصیرت در برابر ترفندهای مستکبران را از جمله دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی همواره بر این مساله تاکید داشتند و رهبر معظم انقلاب نیز عنایت به آن را اصل ضروری جامعه می‌دانند.

حجت الاسلام سید ذبیح الله شمسیان افزود: باید افکار و اندیشه‌های امام خمینی (ره) در جامعه تبیین شود و از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی برای ترویج این افکار حداکثر بهره را گرفت.

شهرستانهای گناباد، بجستان و خواف در مجموع با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان خراسان رضوی قرار دارند.

۱۹۲۲/‌۲۰۹۵/‌

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *