تجلیل سازمان جهانی بهداشت از ایران برای حذف مالاریا

تجلیل سازمان جهانی بهداشت از ایران برای حذف مالاریا


‫به گزارش ایرنا، نخستین کنفرانس سالیانه مبارزه با آلودگی هوا و بررسی پیامدهای آن بر سلامت ساکنان زمین سه شنبه این هفته در ژنو سوئیس آغاز به کار کرد.
در این کنفرانس سه روزه راهکارها و ابتکارهای سازمان ها و کشورهای مختلف برای مقابله با آلودگی هوا بررسی شد.
به گزارش جمعه تارنمای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پروفسور «پدرو آلونسو» و دکتر «علیرضا رییسی» در حاشیه این کنفرانس دیدار و گفت وگو کردند.
‫آلونسو در این دیدار اعلام کرد: بر اساس آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت که سال 2017 میلادی منتشر شد، شمار موارد ابتلا به مالاریا در ایران 57 مورد بود که نسبت به 12 هزار مورد در سال 2000 میلادی کاهش قابل ملاحظه ای یافته است.
وی ادامه داد: در راه حذف این بیماری پیشرفت چشمگیری به وجود آمده که قابل قدردانی است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار یادآوری کرد: متاسفانه بیشترین دلایل بروز مالاریا در ایران عوامل خارجی است.
به گفته رییسی، این بیماری از پاکستان وارد ایران می شود.
رییسی افزود: در پی اجرای طرح تحول سلامت در ایران پیشرفت های چشمگیری در زمینه بهداشت به وجود آمده که نزدیک شدن به نقطه حذف مالاریا و کاهش چشمگیر موارد بیماری سل نمونه هایی از آن است.
در این نشست، 2 طرف بر تشکیل کمیته سه جانبه بین نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و سازمان جهانی بهداشت برای رفع مشکلات مربوط به مالاریا و برنامه ریزی برای مهار این بیماری تاکید کردند.
در این دیدار نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران نیز حضور داشت.

اجتمام*1095*1961*

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *