تربیت قرآنی دانش آموزان دوره ابتدایی مورد توجه ویژه است

تربیت قرآنی دانش آموزان دوره ابتدایی مورد توجه ویژه استرضوان حکیم زاده روز چهارشنبه در مراسم پایانی چهارمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور در مشهد با تاکید بر اهمیت آموزش در دوره ابتدایی افزود: تمام تلاش خود را برای تربیت قرآنی نو آموزان و دانش آموزان این دوره تحصیلی به کار خواهیم بست.

وی با بیان اینکه قرآن محکم ترین و مهمترین چهارچوب زندگی بشریت است و باید در فهم این کتاب آسمانی دقت نظر داشته باشیم اظهار داشت: قرآن کتابی برای زندگی است و اگر ما به دنبال علم ارتباطات، تعامل، تربیت، سیاست و تعامل در خانواده هستیم، همه این موارد در قرآن وجود دارد و می‌توان با استفاده صحیح از آن در انجام امور پیش رفت.

وی با استناد به آیات قرآن به وسعت رحمت خداوند اشاره کرد و گفت: انس با قرآن باید منجر به رفتار قرآنی شود.

مدیر کل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش نیز در این مراسم گفت: حوزه فعالیت های قرآن، عترت و نماز و همچنین توسعه فرهنگ ایثار و شهادت اولین اولویت و رویکرد اصلی وزارت آموزش و پرورش است.

محمد رضا مصیب زاده افزود: به رغم همه نارسایی هایی که به دلیل فشارهای اقتصادی به وجود آمده این دوره از مسابقات قرآن، عترت و نماز را پر رنگ تر از سال های گذشته برگزار کردیم و حتی رشته حفظ کل قرآن کریم را هم به رشته های این مسابقات افزودیم که این نشان از اهتمام به فعالیت های قرآنی دارد.

وی اظهار داشت: نهضت حفظ قرآن کریم را که با حفظ جزء ۳۰ آغاز نموده ایم با کمک تمام معلمان و دبیران کشور ادامه داده و این نهضت را گسترش خواهیم داد.

چهارمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور با حضور ۳۰۰ نفر از فرهنگیان در رشته های مختلف حفظ و قرائت قرآن، روش های تدریس احکام و نهج البلاغه از نهم تیر ماه مدت سه روز در مشهد برگزار شد.

۷۴۹۶ / ‏‬ ۶۰۵۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *