ترکیه: ارسال ادوات و تجهیزات نظامی به ادلب سوریه ادامه می‌یابد

ترکیه: ارسال ادوات و تجهیزات نظامی به ادلب سوریه ادامه می‌یابدبه گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، «ابراهیم کالین» روز سه‌شنبه افزود: ترکیه به ارسال تجیهزات و نیرو به منطقه با هدف حمایت ادلب و غیرنظامیان این شهر ادامه خواهد داد.

وی اضاه کرد: ارتش ترکیه در صورت هرگونه حمله به نیروهایش در ادلب به شدت به آن پاسخ خواهد داد.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه ادامه داد: هدف اصلی ترکیه بازگرداندن طرف‌های درگیر در ادلب به توافق سوچی است.

کالین اضافه کرد: مذاکرات مسکو و آنکارا درباره ادلب تاکنون به نتیجه رضایت بخشی نرسیده و ترکیه طرح‌ها و پیشنهادهایی را که در این باره ارائه شده نپذیرفته است.

وی اظهار داشت: موضوع تغییر نقاط دیده بانی ترکیه که برای نظارت بر آتش بس در ادلب برقرار شده، وارد نیست.

روز سه‌شنبه هیات‌های روسیه و ترکیه به سرپرستی معاونان وزرای امور خارجه ۲ کشور در مسکو درباره ادلب گفت و گو کردند.

در این دیدار، طرف‌های روسی و ترکیه‌ای تدابیری که می‌تواند برای اجرای کامل توافق‌ها در تفاهم‌نامه سوچی و توافق‌ها در مورد ادلب بکار گرفته شود، گفت و گو کردند.

در هفته‌های گذشته تنش‌ها در منطقه ادلب بار دیگر افزایش یافته است. اوضاع منطقه ادلب بر اثر تحرکات تروریست‌ها متشنج شده و در گلوله‌باران مناطق اطراف ادلب از جمله حلب، شمار زیادی از غیرنظامیان کشته شده و ورود نیروهای ترکیه به این منطقه نیز بر تنش اوضاع افزوده است.

اردوغان و پوتین به تازگی در تماس تلفنی درباره اوضاع این منطقه، گفت‌ و گو و نسبت به اجرای کامل توافق سوچی تاکید کردند.

اواخر تابستان سال ۲۰۱۸ میلادی، سران روسیه و ترکیه در سوچی روسیه به توافقی دست یافتند که براساس آن، ترکیه وعده داد بدون خونریزی، مخالفان مسلح در این منطقه را خارج یا خلع سلاح کند اتفاقی که تا امروز رخ نداده است و مخالفان مسلح در این منطقه هر از چندگاهی به نیروهای نظامی سوریه یا پایگاه روسیه در اطراف این منطقه حمله می‌کنند.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *