تعیین اولویت های تحقیقاتی سلول های بنیادی دربوشهر ضروری است

تعیین اولویت های تحقیقاتی سلول های بنیادی دربوشهر ضروری است


به گزارش ایرنا، امیرعلی حمیدیه روز چهارشنبه درنشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی ما توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در همه استان‌ها بویژه مناطق کمتر توسعه یافته است.
وی بیان کرد: همکاری همه‌ جانبه سازمان‌ها و دانشگاه‌ها با شورای سلول‌های بنیادی و پزشکی باز ساختی لازم و ضروری است.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی گفت: ملموس بودن تلاش‌های صورت گرفته در این حوزه توسط عموم جامعه مهم‌ترین دلیل توجه روزافزون به توسعه خدمات و فناوری‌های مبتنی بر سلول‌های بنیادی و پزشکی باز ساختی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهرگفت: نیروی انسانی توانمند و علاقه مند بزرگترین سرمایه استان بوشهر است و فراهم شدن زیرساخت‌ها و تجهیزات لازم به منظور انجام مطالعه و گسترش تحقیقات توسط علاقه ‌مندان به حوزه سلول‌های بنیادی اولین قدم در این راه است.
سعید کشمیری بیان کرد: باید از طریق همکاری دانشگاه با سایر ارگان‌ها در این استان از ظرفیت‌های بالقوه برای توسعه و تجاری‌ سازی محصولات شرکت‌های دانش بنیان این حوزه بهره برد.
وی افزود: فن بازار محصولات شرکت‌های دانش بنیان 20 اسفند در بوشهر برگزار می‌ شود و امیدواریم این رویداد همکاری هر چه بیشتر شرکت‌های دانش بنیان با بدنه علمی دانشگاه را فراهم کند.
6047/6043

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *