تغییری در پرداختی و حمایت بیماران کلیوی حاصل نشده است

تغییری در پرداختی و حمایت بیماران کلیوی حاصل نشده است


محمدرضا طهماسبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر این انجمن طبق روال گذشته خدمات مورد نیاز را به گروه های هدف خود ارائه می کند و در راستای آموزش و پیشگیری از ابتلا به این نوع بیماری گام بر می دارد.
وی اظهار داشت: این در حالی است که بیمار پیوند کلیه باید در طول عمر خود تحت پوشش این انجمن باشد و دارو های مورد نظر خود را از مراکز تعیین شده دریافت کند.
طهماسبی خاطرنشان کرد: در سال های گذشته و با توجه به آمارهای اخذ شده از درمانگاه تخصص نفرولوژی بیمارستان ولی عصر(عج) ، 10 هزار نفر به پزشک مراجعه کرده و در مراحل اول درمان شدند.
مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان ادامه داد: هم اکنون یکهزار 843 نفر بیماران کلیوی استان در این انجمن تشکیل پرونده داده اند که از این تعداد 460 نفر را دیالیزی ، 751 پیوندی و 632 مراقبتی هستند که از مجموع بیماران مراقبتی نیز 40 بیمار کودکان زیر 10 سال قرار دارند.
وی بیان کرد: به موضوعی باید توجه داشت اینکه هزینه درمانی کودکان مبتلا به کلیوی بیش از بزرگسالان بوده و فقط یک قلم داروی آنان 50 میلیون ریال است.
طهماسبی گفت: بیماران کلیوی که در انجمن تشکیل پرونده داده اند، بیشتر به نارسایی پیشرفته کلیه مبتلا هستند که با حمایت های انجام گرفته تلاش می شود به بیماری دیالیزی تبدیل نشوند.
وی خاطر نشان کرد: انجمن کلیوی قدیمی ترین آن در استان محسوب می شود و با مشارکت های انجام شده و کمک های خیرین قدمهای بسیار موثری در ارتباط با ایجاد و احداث بخش های مختلف ساختمان جدید انجمن برداشته شده است.
به گزارش ایرنا، انجمن خیریه بیماران کلیوی استان زنجان از سال 63 با پوشش پنج بیمار دیالیزی فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون 20 هزار خیر در استان زنجان بصورت افتخاری با این انجمن همکاری می کنند.
9646/8068

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *