تقدیر رئیس مجلس از غرفه دوستدار کتاب در جشنواره عشایر اسفراین

تقدیر رئیس مجلس از غرفه دوستدار کتاب در جشنواره عشایر اسفراینبه گزارش ایرنا، علی لاریجانی در یادداشتی بر لوح این جشنواره نوشت: «در بازدید از جشنواره، بخش دوستدار کتاب بسیار ارزشمند و جذاب بود.»

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: روستای ارکان از توابع شهرستان بجنورد در پنجمین دوره از جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب به عنوان ۱۰ روستای برتر کشور و روستای بزنج از توابع اسفراین به عنوان برتر برترین ها در این دوره از جشنواره انتخاب شد.
حسین فرخنده با بیان اینکه روستاهای برگزیده در نمایشگاه کتاب تهران حضور داشتند، گفت: روستای ارکان بجنورد و روستای بزنج اسفراین از جمله روستاهای برگزیده هستند و به عنوان نماینده استان خراسان شمالی در نمایشگاه امسال کتاب تهران شرکت کردند.

جشنواره ملی فرهنگی ورزشی عشایر روز پنجشنبه با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مجموعه تاریخی و فرهنگی ارگ بلقیس اسفراین در خراسان شمالی گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، در این جشنواره دو روزه که محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی هم حضور داشت، ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری مناطق عشایری، کالاهای عشایری و همچنین فرهنگ، آداب و رسوم این قشر معرفی شده است.

اجرای موسیقی محلی، پخت غذاهای سنتی و محلی عشایری، برگزاری مسابقات ورزشی بومی و محلی و همچنین مسابقات فرهنگی و نشست با سران قبایل و طوایف عشایر از دیگر برنامه های این جشنواره ملی است.

۶۰۴۲

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *