تلاش آمریکا برای سرقت اطلاعات شخصی افراد متقاضی روادید

تلاش آمریکا برای سرقت اطلاعات شخصی افراد متقاضی روادیدیک مقام وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با روزنامه هیل گفت، براساس قوانین جدید آمریکا که از تاریخ ۳۱ ماه می (دهم خرداد) اعمال شده است، متقاضیان درخواست روادید موقت باید علاوه بر اطلاعات فردی، اطلاعات حساب رسانه‌های اجتماعی خود را نیز ارائه کنند.

به نوشته روزنامه هیل، ارائه اطلاعات نادرست توسط متقاضیان روادید امریکا می‌تواند در ارائه سرویس مهاجرت تأثیر بسیار مخربی داشته باشد.

به گفته یک مقام آمریکایی، این شیوه گام مهمی در راستای افزایش تفتیش اتباع خارجی است که به دنبال ورود به ایالات متحده هستند.

وی ادعا کرد، همانطور که در سال‌های اخیر در سراسر جهان شاهد هستیم، رسانه‌های اجتماعی می‌توانند امکان مناسبی برای انجام فعالیت‌های تروریستی باشند، بنابر این، این روش برای از بین بردن تروریست‌ها، تهدیدات امنیتی و جلوگیری از استفاده افراد خطرناک از مزایای مهاجرت برای راه یافتن به خاک ایالات متحده است.

این اقدام در حالی انجام می‌شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۷، با دستور اجرایی مبنی بر «حفاظت از کشور در برابر تروریست‌های خارجی» خواستار سخت‌تر شدن شرایط متقاضیان روادید امریکاشد. بود.

شبس **۹۴۷۳**۱۶۱۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *