تماس با سامانه ۱۲۳ در خراسان جنوبی افزایش یافت

تماس با سامانه ۱۲۳ در خراسان جنوبی افزایش یافتشهرام شیخانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افزایش تماس نتیجه اثر بخشی اجرای طرح توسعه فرهنگی – اجتماعی برنامه اورژانس اجتماعی در شهرستان های مختلف بوده است.

وی افزود: مداخله تلفنی در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی از جمله همسرآزاری، کودک آزاری، خشونتهای خانگی و غیره از طریق اورژانس اجتماعی استان در سال گذشته هفت هزار و ۲۸ مورد بوده است.

معان امور اجتماعی بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: برای سه هزار و ۲۳۳ نفر نیز مداخله در محل از طریق تیم خدمات سیار در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی ارایه شده است.

وی با اشاره به مداخله و مشاوره برای ساماندهی و توانمندسازی سه هزار ۱۸۷ نفر گفت: برای سه هزار و ۴۳۳ نفر پرونده توانمند سازی شرایط بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی در سکونتگاههای غیررسمی و مناطق حاشیه تشکیل شده است.

شیخانی از شناسایی ساکنان مناطق حاشیه شهرها در استان خبر داد و افزود: برای ۴۷ هزار و ۴۱۸ نفر همایش و دوره در راستای ارتقاء سطح اطلاعات احاد جامعه، مهارت های خودمراقبتی، کنترل و کاهش خشم در زمینه مهارت های زندگی، ارتباط موثر، مهارت های همسرداری و فرزند پروری بدون خشونت برگزار شده است.

وی بیان کرد: بر اساس گزارش های ارایه شده به مراکز اورژانس اجتماعی خراسان جنوبی در سال های اخیر خشونت های خانگی، کودک آزاری و همسرآزاری جزو آسیب های اولویت دار استان بوده که بیشترین علل آن اعتیاد، مشکلات اقتصادی و محدود بودن مهارت های ارتباط بین فردی، خانوادگی برآورد شده است.

معان امور اجتماعی بهزیستی خراسان جنوبی از فعال بودن مرکز اورژانس اجتماعی در ۹ شهرستان استان خبر داد و گفت: این مرکز سال ۸۷ در شهرستان بیرجند فعال شده و در سال های اخیر برای توسعه خدمات، شبانه روزی کردن خط ۱۲۳، دوشیفت شدن شهرستان های قاین، فردوس، طبس و تقویت شیفت صبح سایر شهرستان ها اقدام شده است.

۹۸۹۳* ۶۰۵۴

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *