توده 5 کیلویی از بدن یک زن سردشتی خارج شد

توده 5 کیلویی از بدن یک زن سردشتی خارج شد


سعیده رفیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بیمار با علایمی همچون درد شکم و بزرگ شدن آن از یکسال قبل به اورژانس بیمارستان سردشت مراجعه کرده بود.
وی بیان کرد: پس از معاینه های اولیه توسط پزشک اورژانس و انجام آزمایش های لازم و سونوگرافی توسط متخصص زنان و زایمان، وجود یک توده بزرگ در ابعاد حدودی 40 در30 سانتی متر در شکم این بیمار تشخیص داده شد.
وی گفت: این توده بزرگ از منشا تخمدان چپ بوده و با توجه به ضخامت و بزرگی سایز توده و بزرگ شدن شکم، بیمار به صورت اورژانسی به اتاق عمل انتقال داده شد.
رفیعی اضافه کرد: پس از عمل جراحی این زن که یک ساعت به طول انجامید، این کیست به صورت کامل و بدون پارگی از شکم بیمار با حفظ تخمدان های بیمار با موفقیت خارج شد.
وی گفت: بیمار پس از انجام ریکاوری به بخش جراحی زنان انتقال یافت و در حال حاضر تحت نظر قرار دارد و حال عمومی وی مساعد است.
وی اذعان کرد: کیست مذکور از نوع اندومتریوز (رشد بافت داخلی رحم در جایی بیرون از رحم) است که باعث چسبندگی، دردهای شکم، لگن و احتمالا نازایی می شود.
به گزارش ایرنا، این برای دومین بار در سال جاری است که توده ای در اندازه بزرگ در بیمارستان امام (ره) سردشت با انجام عمل جراحی با موفقیت خارج می شود.
بیمارستان 125 تختخوابی شهرستان مرزی سردشت دارای بخش های داخلی، جراحی، مراقبت های ویژه، کودکان، زنان و زایمان، اورژانس، دیالیز و بخش های پارا کلینیکی از جمله سونوگرافی، رادیولوژی و آزمایشگاه است.
وجود امکانات و تجهیزات پیشرفته در این بیمارستان موجب شده تا بسیاری از عمل های جراحی که در گذشته به دلیل نبود امکانات و تجهیزات لازم در مرکز استان یا دیگر شهرستان های همجوار انجام می شد، هم اکنون در این بیمارستان انجام شود.
شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان غربی و در امتداد مرزهای ایران با کشور عراق واقع شده است.
7562/6185/3072

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *