تکیه بر آموزه های قرآن رمز ماندگار انقلاب و دفاع مقدس است 

تکیه بر آموزه های قرآن رمز ماندگار انقلاب و دفاع مقدس است محمدرضا پاکدامن روز سه شنبه در دیدار با جمعی از خانواده‌های شاهد و ایثارگر بخش‌های تخت و قلعه قاضی بندرعباس اظهار داشت: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) با الهام از قرآن کریم شکل گرفت و به پیروزی رسید اما دشمنان و منافقان زمان با جاسوسی، ترور، کودتا و جنگ مرحله به مرحله، بر طبل فتنه و توطئه کوبیدند تا سد راه انقلاب شوند تا جایی که هشت سال جنگ را بر این نظام نوپا راه انداختند.

وی ادامه داد: دوران دفاع مقدس نیز با الهام از قرآن کریم آغاز و استقرار یافت به شکلی که تمامی زمان‌ها و مکان‌های این دوران مقدس تحقق آیات الهی بود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران دفاع مقدس هرمزگان یادآور شد: رمز و راز ماندگاری صلابت و استوار انقلاب اسلامی نیز الگوگیری از قرآن کریم است، زیرا به فرمایش قرآن کریم مجاهدت، پایه و اساس و (بنیان مرصوص) است.

پاکدامن افزود: این پایه و اساس مستحکم مفاهیم مهمی همچون ایثار، جهاد و مقاومت مؤلفه‌های اثرگذار در زندگی همراه با عزت و شرف انسان را دربرمی گیرد.

وی در پایان سخنان خود و شنیدن دغدغه‌های خانواده ایثارگران نسبت به رفع مشکلات این قشر دستور لازم را به معاونت‌های مربوطه این اداره کل صادر کرد.

استان هرمزگان دارای یکهزار و ۲۵۰ شهید، ۷۷۰ جانباز ۲۵ درصد تا ۳۹ درصد، ۱۰۹ جانباز ۴۰ درصد تا ۴۹ درصد، ۹۰ جانباز ۵۰ تا ۶۹ درصد و ۴۱ جانباز ۷۰ درصد است.

۹۸۸۷/۶۰۴۸

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *