جامعه کارگری سیستان و بلوچستان به طرح ملی کنترل فشار خون پیوست

جامعه کارگری سیستان و بلوچستان به طرح ملی کنترل فشار خون پیوستمهرداد جهاندیده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه مشترک بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا و با هدف پایش فشارخون افراد بالای ۳۰ سال، جامعه کار و تولید استان به این طرح پیوستند.
وی گفت: اجرای این طرح امروز پس از برگزاری نشست تخصصی با دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی بیمه شدگان متشکل از مرکز بهداشت، مدیریت درمان تامین اجتماعی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همزمان در شهرستان ها از طریق ویدئو کنفرانس نیز آغاز و در طی روزهای آینده ادامه می یابد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با اجرای این طرح آگاهی جامعه هدف نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص به موقع و کنترل فشار خون بالا افزایش یافته و افراد با مراجعه به مراکز بهداشت کار، خانه‌های بهداشت کارگری و ایستگاه‌های بهگر می‌توانند با اطلاع از وضعیت فشار خون خود نسبت به درمان به موقع اقدام خواهند کرد.
وی افزود: کاهش مرگ و میرهای ناشی از فشار خون با اطلاع‌رسانی، آموزش و حساس‌سازی مردم در سطح وسیع نسبت به اثرات فشارخون هدف نخست این طرح است.
جهاندیده گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با دانشگاه های علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر ۶۰ واحد کارگری استان در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از خدمات مشاوره و سنجش بهره مند می شوند.

۹۹۰۸**۳۲۱۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *