جایزه شبکه بین المللی انستیتوپاستور به محقق ایرانی تعلق گرفت

جایزه شبکه بین المللی انستیتوپاستور به محقق ایرانی تعلق گرفت


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از انستیتو پاستور ایران، شبکه بین المللی انستیتو پاستور از سال گذشته به طور سالانه اقدام به اهدای جایزه به دو نفر از محققین زیر 45 سال فعال در این شبکه کرده است.
این جایزه در راستای شناسایی محققان شاخص در این شبکه بین المللی و حمایت از آنان در نظر گرفته شده است. افراد برگزیده توسط 9 نفر از کمیته داوران انتخاب شدند. معیار انتخاب بر اساس فعالیت های علمی و بین المللی فرد و نقشی که می توانند در آینده در ارتقای این شبکه ایفا نمایند، می باشد.
جایزه Talent Award سال 2018 به مبلغ 10 هزاریورو در روز 25 آبان ماه به دکتر احسان مصطفوی از انستیتو پاستور ایران و یک محقق از انستیتو پاستور گویان در حضور روسای شبکه بین المللی انستیتو پاستور و از جمله رییس انستیتو پاستور ایران توسط پروفسور استوارت کول (رئیس انستیتو پاستور پاریس) و دکتر مارک جووان (رییس شبکه بین المللی انستیتو پاستور) اهدا شد.
شبکه بین المللی انستیتو پاستور متشکل از 33 انستیو پاستور در پنج قاره بوده و دارای بیش از 22 هزار محقق در سراسر جهان است.
دکتر احسان مصطفوی عضو هیات علمی انستیتو پاستور ایران در گفت و گو با خبرنگار علمی ایزنا افزود: این جایزه براساس معیارهایی مانند سوابق علمی اعم از مقالات، کتاب، ارتباطات بین المللی، ارتباط با شبکه بین المللی انستیتو پاستور و نقش محقق در ارتقا فعالیت های این شبکه، به محقق برتر اهدا می شود.
وی تعداد محققان شبکه بین المللی انستیتو پاستور را بیش از 22 هزار نفر اعلام کرد و ادامه داد: این دومین دوره جایزه شبکه بین المللی انستیتو پاستور است که به 2 محقق برتر تعلق گرفت و قرار است این کار همچنان ادامه داشته باشد.
علمی ** 1201 **1440

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *