جدال احزاب مخالف و «عمران خان»

جدال احزاب مخالف و «عمران خان»به گزارش روز پنجشنبه منابع خبری پاکستان، نشست مشترک احزاب مخالف دولت به ریاست «مولانا فضل الرحمان» رئیس حزب جمعیت علمای اسلام (شاخه فضل) در شهر اسلام آباد برگزار شد.

«شهباز شریف» رئیس جناح مخالف در پارلمان ملی و رئیس حزب مسلم لیگ نواز، «بلاول زرداری» رئیس حزب مردم، «مریم نواز» دختر نواز شریف و نایب رئیس حزب مسلم لیگ نواز، نخست وزیران پیشین این کشور و بسیاری از اعضای ارشد احزاب مخالف دولت در این نشست حضور داشتند.

رهبران جناح مخالف دولت توافق کردند که در اعتراض به آن چه را که آنان تقلب در انتخابات سال گذشته پاکستان عنوان کردند، دولت فعلی اسلام آباد را به چالش کشیده و اجازه فعالیت بیشتر به دولت را نخواهند داد.

آنان تهدید کردند که با طی مراحل قانونی رئیس فعلی مجلس سنای پاکستان که توانسته بود با حمایت دولت به این منصب برسد، با دادن رأی عدم اعتماد به وی، او را برکنار خواهند کرد.

مولانا فضل الرحمان رئیس نشست مشترک احزاب مخالفت پاکستان پس از این نشست به خبرنگاران گفت: دولت عمران خان برای رسیدگی به اوضاع معیشتی کشور بی کفایتی خود را ثابت کرده و بودجه اخیر نیز هیچ دردی از مردم دوا نخواهد کرد.

نبرد سیاسی میان دولت عمران خان نخست وزیر پاکستان و جناح مخالف در حالی به اوج می‌رسد که این روزها روند بازداشت و محاکمه سیاسیون سرشناس این کشور از جمله «آصف علی زرداری» رئیس جمهوری سابق و سرپرست حزب مردم تشدید شده است.

زرداری و نواز شریف نخست وزیر پیشین پاکستان از مخالفان سرسخت عمران خان محسوب می‌شوند و هم اکنون به اتهام فسادمالی و پول شویی در حبس بسر می‌برند.

دادگاه پاکستان هفته گذشته درخواست نواز شریف که هم اکنون در ارتباط با پرونده فسادمالی در زندان بسر می‌برد، مبنی بر تعلیق حکم حبس و موافقت با قرار وثیقه را نیز رد کرد.

نمایندگان دولت پاکستان در واکنش به برگزاری نشست مشترک رهبران جناح مخالف گفتند که این نشست هیچ نتیجه‌ای ندارد و افرادی که دولت را تهدید به سرنگونی می‌کنند به هدف خود نخواهند رسید.

دولت فعلی پاکستان معتقد است که رهبران مخالف سیاسی برای رهایی از زندان و بسته شدن پرونده‌های فساد مالی علیه خود، به فکر معامله با دولت هستند.

در عین حال عمران خان نخست وزیر پاکستان هرگونه نرمش در قبال پرونده‌های اختلاس مالی سیاسیون وابسته به احزاب مخالف را رد کرده و گفته است که دولت وی هرگز برابر مفسدان مالی کوتاه نمی‌آید.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *