جهادگران سلامت به 1250 زنجانی خدمات درمانی ارائه کردند

جهادگران سلامت به 1250 زنجانی خدمات درمانی ارائه کردند


دکتر علی محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس از فروردین تا آبان امسال هشت اکیپ تیم پزشکی و پرستاری از سوی بسیج جامعه پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان زنجان در منطقه محروم شهر خدمات درمانی و مشاوره ای رایگان به مردم این منطقه ارائه کردند.
وی اظهار داشت: این اکیپ شامل پزشک عمومی ، کارشناس آموزش تغذیه با شیرمادر، خدمات مامایی ، مشاوره های روانشناسی ، خدمات پرستاری از جمله کنترل فشار خون و قند خون و کارشناس داروئی را به گروههای هدف ارائه کردند.
این مسئول ادامه داد: این هشتمین اکیپ ارائه خدمات درمانی رایگان بسیج جامعه پزشکی مدیریت درمان استان در سال جاری است که در هشت ماه گذشته تعداد 39 تن از کادر پزشکی و درمانی زنجان به بیماران و نیازمندان خدمات رایگان ارائه دادند.
محمدی افزود: تعداد ویزیت های انجام شده توسط پزشکان عمومی 312 نفر، 633 مورد خدمات پرستاری و کنترل فشار و قند خون ، 142 مورد خدمات مامایی، 137 مورد خدمات مشاوره های روانشناسی و 15 مورد نیز مشاوره و آموزش تغذیه با شیرمادر در قالب این اکیپ ها به مردم ارائه شده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: ارزش ریالی داروهای ارائه شده به مردم بالغ بر 18 میلیون و 700 هزار ریال بود که هزینه این داروها از سوی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان تقبل شده است.
وی یادآوری کرد: حضور پرشور بسیج در میدان در برهه کنونی یک ضرورت انکار ناپذیر بوده و همت و روحیه جهادی بعد از گذشت 40 سال از عمر پر برکت انقلاب همچنان در دل و جان بسیجیان متبلور است.
به گفته این مسئول، این خدمات هر ماه یکبار در مسجد امام رضا (ع) منطقه بی سیم زنجان با هماهنگی و اطلاع رسانی قبلی توسط امام جماعت و پایگاه مقاومت 28 بسیج این مسجد به مردم این منطقه ارائه می شود.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 2 بیمارستان، یک پلی کلینیک و چهار درمانگاه تحت پوشش این سازمان در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده فعالیت می کنند.
230 پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک، 135 مرکز پاراکلینیک شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، 35 درمانگاه خصوصی و دولتی و 12 بیمارستان در استان طرف قرار داد تامین اجتماعی استان هستند.
9646/8068

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *