حدود 18 میلیون ایرانی کم تحرک هستند

حدود 18 میلیون ایرانی کم تحرک هستند


به گزارش ایرنا، مریم حضرتی روز چهارشنبه در نهمین جشنواره فرهنگی ورزشی سازمان نظام پرستاری کشور در همدان اظهار داشت: افزایش امید به زندگی در کشور موید افزایش جمعیت سالمند در آینده است.
وی اضافه کرد: نتیجه این سالمندی افزایش بیماریهای غیرواگیر است به گونه ای که هم اینک 53 درصد مردم جهان و 76 درصد ایرانیان بار بیماری های این حوزه دست و پنجه نرم می کنند.
معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: 9 میلیون فرد اوتیسم ناشی از چاقی در کشور شناسایی شدند که می تواند معضلی بزرگ برای بیماری های غیر واگیر باشد.
حضرتی ادامه داد: یکی از مولفه های مهم بروز بیماری، کم تحرکی است و پرستاران فعال در عرصه سلامت در امر پیشگیری از بروز کم تحرکی و پویای در جامعه پیشگام هستند.
وی تاکید کرد: یکی از مشکلات حرفه پرستاری فرسودگی شغلی یا ‘سندروم برنوت’ است و برخی پرستاران به علت مشغله فرسایشی که دارند به این نوع بیماری مبتلا می شوند.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: یکی از راهکارهای کاهش بیماری ‘برنوت’ فعالیت های ورزشی، گسترش نشاط و امید در جامعه است.
حضرتی یادآوری کرد: پس از هفت دهه تلاش یکی از اندیشمندان خارجی، طرح مطالعاتی برای پیش بینی سلامت انسان در سن 80 سالگی به پایان رسید.
وی اظهار داشت: داشتن تعامل و ارتباط خوب و سالم، امید و سرزندگی می تواند یک سالمندی موفق را برای انسان تضمین و پیش بینی کند.
رقابت ورزشی 600 تن از پرستاران کشور از امروز در همدان آغاز شده و تا 27 مرداد در این استان ادامه دارد و ورزشکاران در رشته های دارت، والیبال، شنا، فوتسال، بسکتبال، آمادگی جسمانی به رقابت می پردازند.
7526//2090

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *