حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از تولید 2 واکسن ایرانی

حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از تولید 2 واکسن ایرانی


2 واکسن روتاویروس و پنوموکوک اهمیت بسیار زیادی دارند. تزریق واکسن روتاویروس تا 15 هفته پس از تولد، موجب پیشگیری از مرگ کودک مبتلا به اسهال شدید خواهد شد. همینطور واکسن پنوموکوک برای پیشگیری از ذات الریه بسیار اهمیت دارد.
دکتر مصطفی قانعی در حاشیه نوزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این مجموعه با استفاده از ظرفیت و توان بخش خصوصی درصدد است ظرف سه سال آینده این واکسن ها را در ایران تولید کند.
وی با بیان اینکه از اینگونه طرح ها در بخش خصوصی حمایت می کنیم، افزود: کار معاونت علمی و فناوری توسعه فناوری است و با حمایت از بخش خصوصی در این مسیر گام برمی دارد.
قانعی تصریح کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تولید یک واکسن موفق عمل کرد و می خواهد از این تجربه برای تولید 2 واکسن مورد نیاز کشور استفاده کند .
وی بیان داشت: وزارت بهداشت اعلام کرده است که تولید این دو واکسن در اولویت هستند و بخش خصوصی هم برای تولید این واکسن ها اعلام آمادگی کرده است.
قانعی همچنین اظهار داشت: در حال حاضر واکسن پنوموکک از خارج تامین می شود که با استفاده از ظرفیت محققان داخلی می توانیم تولید داخلی آن را وارد بازار کشور کنیم.
علمی ** 1201 **2017

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *