خدمات الکترونیک بیمه سلامت باید ارتقا یابد

خدمات الکترونیک بیمه سلامت باید ارتقا یابد


به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در همایش هفته بیمه سلامت استان ایلام اظهار داشت: نخستین بار در دولت تدبیر و امید پوشش همگانی بیمه سلامت به شکل رایگان برای آحاد جامعه و به خصوص برای افراد آسیب پذیر و ساکن در حاشیه شهرها، تحقق یافت.
وی افزود: طرح تحول سلامت کمک بسیار مناسبی برای اقشار آسیب پذیر است و افرادیکه برای مراجعه به مراکز ‏خدمات درمانی مشکل داشتند، بعد از اجرای این طرح توانستند از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کنند.
استاندار ایلام با بیان اینکه دولت موظف به تامین نیازهای عمومی نیازمندان است، یادآور شد: اجرای 100 درصدی بیمه سلامت در سطح کشور و کمک به معیشت مردم همراه با عدالت از دیگر وظایف دولت در حوزه بهداشت و درمان است که در این راستا نیازمندان در اولویت قرار دارند.
سلیمانی دشتکی گفت: بیمه سلامت، سازمانی تخصصی و خدماتی است که با 40 میلیون نفر بیمه شده ارتباط مستمر دارد و باید به سمت پیاده سازی سازمان الکترونیک در بیمه سلامت حرکت کند.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: زدودن آلام از ذهن و خاطر دردمندان و بیماران وظیفه ای است که سازمان های بیمه گر بویژه سازمان بیمه سلامت به علت نقش حمایتی دولت و رسالت پوشش همگانی، بیمه مردم را با موفقیت بر دوش دارند.
وی اضافه کرد: پوشش بیمه ای 76 درصدی از جمعیت استان و حمایت مالی بیمه از طرح تحول نظام سلامت تنها یکی از اقدامات موثر سازمان بیمه سلامت در همراهی با سایر سازمان های بیمه گر است.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: همچنین برخورداری روستائیان و افراد بی بضاعت از بیمه رایگان و نیز سایر افراد فاقد پوشش بیمه قابل تقدیر و ارزنده است.
وی گفت: این تنها رسالت سازمان بیمه سلامت نیست و انتظار می رود با رشد و توسعه خدمات سلامت در استان، نقش نظارتی این سازمان در بعد فنی و علمی روز به روز تقویت شود تا انسجام سازمانی ارائه خدمات و استقرار نظام سودمند اقتصاد سلامت به یاری رشد سلامت جامعه بیاید.
مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام نیز در این همایش گفت: یکی از مهمترین ارکان نظام سلامت عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و دسترسی آحاد مردم اعم از اقشار ضعیف و بی نیاز است.
نورالدین رحیمی افزود: 40 میلیون نفر در سطح کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و سالانه 95 میلیون بار مراجعه به 47 هزار مراکز پزشکی در سطح کشور صورت می گیرد.
وی گفت: تعداد بیمه شدگان در استان ایلام 345 هزار نفر معادل 76 درصد با 2 میلیون و 500 هزار بار مراجعه است.
وی تاکید کرد: برای بهره وری بیشتر خدمات میزان سواد سلامت در جامعه باید افزایش یابد و خبرگزاری ها و رسانه ها می توانند از راه های مختلف که برای مردم قابل درک باشد، دانش سلامت را ارتقا بخشند.
رحیمی افزود: باید تمام دستگاه های درگیر با حوزه سلامت در توانمندسازی مردم همکاری کرده و در این راستا بیمار نیز باید در سیر تصمیم پزشک مشارکت و حق و حقوق خود را نیز مطالبه کند در این صورت با افزایش دانش آنان سازمان نیز مجبور به ارائه خدمات بهتر به مردم و بیمه شدگان می شود.
به گزارش ایرنا، 345 هزار نفر از جمعیت استان ایلام، تحت پوشش بیمه سلامت ایران هستند که از این تعداد 220 هزار بیمه روستایی است.
7180/6119

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *