خطر تزریق سم بوتولینوم در مراکز غیر مجاز و آرایشگاه‌ها

خطر تزریق سم بوتولینوم در مراکز غیر مجاز و آرایشگاه‌ها


به گزارش روز شنبه ایرنا از انجمن طب فیزیکی توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، دکتر بینا افتخارسادات افزود: سم بوتولینوم ابتدا برای درمان اسپاسم های صورت مورد استفاده قرار می گرفت و پس از آن برای از بین بردن چروک صورت استفاده و به حوزه زیبایی وارد شد و امروزه نه تنها در درمان اسپاستیسیتی که به دلیل تروما، ضایعات نخاعی، سکته های مغزی و …. رخ می دهد استفاده می‌شود بلکه در حوزه درمان دردها و پر تعریقی نیز کاربرد دارد.
وی با اشاره به برگزاری بیست و دومین سمینار طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران از ارائه تازه ‌های طب توانبخشی در این سمینار خبر داد و گفت: کاربرد سم بوتولینوم در درمان اسپاستیسیتی در حاشیه سمینار مطرح می ‌شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در آستانه برگزاری بیست و دومین سمینار سالیانه طب فیزیکی توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران اظهار داشت: این سمینار پنجم تا هفتم دی‌ماه سال جاری در سالن همایش ‌های رازی تهران به همت انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران همچنین گروه‌های آموزشی و انجمن های علمی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 200 مقاله به دبیرخانه این سمینار ارسال شده که 70 مورد آن به عنوان سخنرانی پذیرفته شده است، گفت: تازه‌های طب فیزیکی و توانبخشی و موضوعاتی همچون سندرم های درد، توانبخشی‌های نوین، ارتز و پروتز، نقش طب فیزیکی و توانبخشی در کمک به بیماران دچار آسیب های مغزی نخاعی، بیماری‌های مزمن و بدخیم و مشکلات قلبی عروقی همچنین روش‌های جدید مانند سلول درمانی، طب بازساختی و سونوگرافی اسکلتی در این سمینار مورد بحث و گفت ‌و گو قرار می‌گیرد.
دبیر علمی بیست و دومین سمینار طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران گفت: در حاشیه این سمینار کارگاه‌هایی در زمینه ‌هایی مانند روش‌ های کمتر تهاجمی در درمان مشکلات اسکلتی و عضلانی، استفاده از سم بوتولینوم در درمان اختلال‌های اسکلتی عضلانی و تفسیر ام‌آر‌آی اسکلتی عضلانی برگزار می ‌شود.
علمی 9014**1440

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *